12583
۰۱ آذر ۱۳۹۵

جمع آوری نمونه ادرار از نوزاد!

اگر نوزاد دچار بیماریهای ادراری و عفونی باشد برای بررسی آن باید از ادرار نوزاد نمونه گیری انجام شود که این نمونه گیری با بزرگسالان متفاوت است و کمی مشکل می باشد و شرایط خاصی نیازمند می باشد...

به گزارش کودک پرس پرس :اگر نوزاد دچار بیماریهای ادراری و عفونی باشد برای بررسی آن باید از ادرار نوزاد نمونه گیری انجام شود که این نمونه گیری با بزرگسالان متفاوت است و کمی مشکل می باشد و شرایط خاصی نیازمند می باشد:

نمونه گیر در ظرفی به نام یورین بگ (urine bag) صورت می گیرد که توسط آزمایشگاه باید تحویل گرفته شود.

این کیسه باید در جای تمیز قرار گرفته شود که از هرنوع آلودگی به دورباشد، زیرا در صورت هرگونه آلودگی نتیجه تست اشتباه می باشد.

همچنین یک ظرف نمونه گیری پلاستیکی معمولی نیاز است تا پس از نمونه  گیری آن را در ظرف قرار دهند و به آزمایشگاه انتقال دهند.

برای قرار دادن کیسه درناحیه تناسلی نوزاد باید مادر زمانی این کار را انجام دهد که احتمال ادرار کردن نوزاد را بیشتر می داند.

برای قرار دادن کیسه در ناحیه تناسلی باید ابتدا ناحیه تناسلی خوب شسته شود تا آلودگی وجود نداشته باشد و همچنین مراقب باشد آلودگی مدفوع نوزاد به کیسه نرسد. همینطور در زمان نمونه گیری نباید از هیچگونه پودر و کرمی استفاده شود.

برای نوزاد دختر بعد از شستن ناحیه تناسلی به طور کامل،باید صبر شود خشک شود و بهتر است خشک شدن با دستمال صورت نگیرد. سپس مادر باید پوست ناحیه تناسلی را کنار زده و باز کند. ناحیه محافظ دارای چسب را تا نیمه جداکرده و قسمت فوقانی را بچسباند و بعد از قرار دادن در محل مناسب روی واژن چسب آن را کامل جدا کند. یورین بگ نوزادان دختر دارای سوراخ بیضی شکل است و باید طوری قرار گیرد که ادرار کامل به داخل کیسه هدایت شود و به بیرون نریزد .

برای نوزاد پسر نیز پس از شستن مجرای ادراری باید سوراخی که در سر کیسه قرار دارد را از آلت نوزاد عبور داد تا آلت در آن قرار گیرد.تفاوت این کیسه با یورین بگ دختران در سوراخ بگ می باش که برای پسران گرد می باشد.

همچنین برای پسرانی که ختنه نشده اند باید پوست آلت را عقب کشید و ناحیه تناسلی را شستشو داد و سپس کیسه را در محل قرار داد.

 

 

منبع:خبرفارسی

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار