افتتاح ۱۴ واحد تک‌نفره زایمان طبیعی در دانشگاه علوم پزشکی سمنان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از افتتاح ۱۴ واحد تک‌نفره زایمان طبیعی در این دانشگاه با حضور معاون اجرایی معاونت وزارت بهداشت و درمان خبر داد.

به گزارش کودک پرس ,مهدی شادنوش اظهار داشت: افتتاح بلوک‌های زایمان طبیعی در دانشگاه سمنان هم‌زمان با افتتاح این واحدها در سراسر کشور انجام می‌شود.

وی از افتتاح هم‌زمان ۷۱۴ واحد تک‌نفره زایمان طبیعی در سراسر کشور خبر داد و افزود: در راستای سیاست‌های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری و همچنین در راستای طرح تحول نظام سلامت واحد تک‌نفره زایمان طبیعی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به افتتاح این واحدهای تک‌نفره زایمان طبیعی در سراسر کشور گفت: این واحدها به‌صورت هم‌زمان ظهر امروز به‌صورت ویدیو کنفرانس و با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود.

شادنوش خاطرنشان کرد: ۱۴ واحد تک‌نفره زایمان طبیعی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در مرکز آموزشی پژوهشی درمانی امیرالمؤمنین (ع)، بیمارستان ولایت دامغان و ۱۵ خرداد مهدی‌شهر به‌صورت هم‌زمان با سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: واحدهای تک‌نفره زایمان طبیعی «ال.دی. آر» در راستای اجرای طرح تحول سلامت بوده و در سطح استان سمنان و در راستای افزایش زایمان طبیعی اقدامات بسیاری انجام‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به برخی اهداف افتتاح این واحدهای تک‌نفره زایمان طبیعی گفت: در این اتاق‌های تخصصی زایمان طبیعی علاوه بر وجود امکانات کامل پزشکی یک فضای مناسب همراه با آرامش برای مادر و کودک فراهم‌شده است.

منبع:خبرگزاری تسنیم