خانه‌های کودک کرمان پذیرای کودکان بی سرپرست

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان از نگهداری هزار و ۴۰۰ فرزند بی‌سرپرست و بدسرپرست در خانه‌های کودکان و نوجوانان تحت نظارت بهزیستی در کرمان خبر داد.

به گزارش کودک پرس ,عباس بلندی در نشست فرهنگی مدیران خانه‌های کودکان و نوجوانان تحت نظارت بهزیستی استان کرمان که با حضور مدیران و مربیان این خانه‌ها در محل اداره‌کل برگزار شد از وجود ۵۷ خانه کودک و نوجوان خبرداد و گفت: حدود هزار و ۴۰۰ فرزند در این مراکز نگهداری می شود.

وی از رتبه نخست ارزیابی‌های خانه‌های کودکان و نوجوانان استان در سطح کشور خبرداد و افزود: خانه‌های کودکان و نوجوانان تحت نظارت بهزیستی امکانات رفاهی خوبی را برای این افراد فراهم کرده است اما در کنار این امر باید برنامه‌های فرهنگی طراحی و اجرایی شود.

بلندی با اشاره به ۱۴ آبان‌ که به عنوان روز فرهنگ عمومی نامگذاری شده است، خاطر نشان کرد: در خانه‌ها باید فرزندان از شرایط و امکانات فرهنگی برای بروز استعدادها و توانمندی‌هایشان بهره‌مند شوند.

وی هدف از برگزاری این نشست فرهنگی را بررسی روش‌های ارتقا فرهنگی هنری فرزندان عنوان کرد و یادآور شد: بیان نظرات وپیشنهادات مربیان و مدیران خانه‌ها که دارای تجربیات زیادی هستند می‌تواند تدوین برنامه‌های فرهنگی متناسب نیاز فرزندان را به دنبال داشته باشد.

منبع:خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان