قصه‌های لبنانی با طعم مقاومت

نخستین تجربه‌های مقاومت اسلامی لبنان در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، در قالب سه عنوان کتاب مهمان خانه‌های ایرانیان شد.
به گزارش کودک پرس ,مهدی مقامی، مدیر انتشارات اوج کودک و نوجوان خبر داد: کتابهای «برای چه فداکاری کرد»، «سوسو و کلاغ سیاه» و «نگهبان کوه» انتشارات رسالات حزب‌الله لبنان، با ترجمه یوسف سرشار به مخاطبان ایرانی عرضه می‌شوند.
وی افزود: «برای چه فداکاری کرد» نوشته امل ناصر و «نگهبان کوه» نوشته سوزان فلحه اند و هر دو کتاب را ریما کوسا تصویرگری کرده است. «سوسو و کلاغ سیاه» نیز نوشته جمانه سوید و مصور شده توسط صباح کلّا است.
مقامی رده سنی مخاطبان این سه کتاب را پیش دبستانی و سالهای اول، دوم و سوم دبستان عنوان کرد و اظهار داشت: در انتشارات اوج کودک و نوجوان، تلاش شده این سه کتاب با مضمون مقاومت، با کتاب‌آرایی مناسب و چشم‌نواز به بازار عرضه شوند. لذا استفاده از کاغذ باکیفیت و دستگاههای چاپ دقیق، گرد کردن گوشه‌های کتاب برای حذف لبه‌های تیز کاغذ، افزودن لایه سلفون برای افزایش عمر جلد کتاب و … از اقداماتی بوده که در چاپ این کتابها صورت گرفته است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه کتابهای سوسو و کلاغ سیاه، نگهبان کوه و برای چه فداکاری کرد، به فروشگاه کتاب شادزی، واقع در خیابان سید جمال‌الدین اسدآبادی، بالاتر از میدان اسدآبادی، شماره ۳۶۰ مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۸۸۲۱۴۴۴۰ تماس بگیرند.