اعلام خبر خوب توسط محمد سرشار

به گزارش کودک پرس ، محمد سرشار، مدیر شبکه پویا و نهال سیما، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: خبر خوب امروز، دفاع از یک پایان‌نامه کاربردی بود: 《الزامات طراحی #شبکه_اجتماعی کودک ویژه مخاطبان کانال نهال》. آقای حامد عابدی، دانشجوی کارشناسی‌ارشد #دانشگاه_صدا_و_سیما توانست با راهنمایی دکتر محمدحسین ساعی، این حلقه از زنجیره تلاشهای #شبکه_کودک برای ورود به #فضای_مجازی را کامل کند و با نمره […]

اولویت نهاد کتابخانه‌ها توجه به بخش کودک و نوجوان است

دبیرکل هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور با بیان اینکه مهمترین وظیفه نهاد، گسترش کتابخانه هاست، گفت: اولویت نهاد توجه به بخش کودک و نوجوان است.

جوانی که علاقه بسیار زیادی به تهیه برنامه کودک دارد

حسن فلاح زاده مجری برنامه کودک و بازیگر تئاتر و تلویزیون عشق و زندگی را در نقش آفرینی بر روی صحنه تئاتر می‌داند.

بازار نشر بین‌الملل‌ کتاب کودک برای ایران، مجموعه‌ای از چالش‌ها و پیچیدگی‌ها

علی بوذری، تصویرگر و استادیار دانشگاه هنر تهران معتقد است، زبان حاشیه‌ای مبدأ و عدم پیروی از قوانین بین‌المللی، مانعی جدی برای توسعه ادبیات کودک ایران در جهان به شمار می‌آید. او در یادداشتی به این موضوع پرداخته است.

والت دیزنی بزرگ‌ترین اثرگذار حوزه کودک و نوجوان

یک روز ما انیمیشن می‏‌ساختیم خودمان حتی روی مان نمی‌‏شود جایی نشان دهیم. ولیکن این فضا امروز به ما کمک کرده ما شاهزاده روم را بسازیم. مردم هم با همه اشکالات از آن استقبال کردند. این فضا را برای ما ایجاد کرده که ما بتوانیم فیلشاه را بسازیم و از آن تجربه‏‌ها استفاده کنیم.

نیازهای کودکان و فضاهای شهری

با توجه به اهمیت فضای بازی و تفریح و تجربه دوران کودکی در شکل‌گیری شخصیت اجتماعی و معنوی و خلاق و مولد و دوستدار طبیعت و دارای احساس تعلق به جامعه و فرهنگ و محیط زیست؛ به نظر می‌رسد لازم است کیفیت فضاهای شهری‌مان را در تعامل با كودك ارتقا یابد.

تا وقتی اهرم‌های انتظامی قوی معین نشود، کارفرهنگی برای کودک‌همسری جوابگو نیست

نه کار فرهنگی کردیم ، نه فقرزدایی اتفاق افتاد که بتوان امیدوار بود به خاطر یک نان خور کمتر کودکی ده ساله به عقد مردی که ۲۰ یا ۳۰ سال از او بزرگتر است در نیاید.تا زمانی که اهرم های بازدارنده انتظامی ،مجازات های سنگین برای این موارد تعیین نشود کار فرهنگی جواب نمی دهد.

وزرا بدور از شعار در برنامه های بخش کودک تحول همه جانبه ایجاد کنند

نایب رئیس فرکسیون زنان مجلس در مورد مطالبه از وزرای پیشنهادی در حوزه کودک گفت: وزرا با سرلوحه قراردادن برنامه ششم به عنوان سند راهبردي بايد به دور از شعارگرايي و برمبناي عملگرايي كاربردي تحول در برنامه هاي بخش كودك و نوجوان به صورت همه جانبه ايجاد نمايند.

وزرای پیشنهادی هیچ برنامه مستقلی برای حوزه کودک و نوجوان ارائه نکرده‌اند

حجت الاسلام پژمان‌فر گفت: از ناحیه وزرای پیشنهادی در برنامه هایشان به صورت مستقل برنامه ای را برای موضوع کودکان و نوجوانان نداشتیم، الا یک اشاراتی در حوزه جوانان. وزیر ورزش و جوانان در برنامه اش به حوزه جوانان پرداخته است اما به مسئله نوجوانان نه در وزارت ارشاد و نه در وزارت ورزش پرداختی نشده است. که این به نظر من یکی از مطالباتی است که باید داشته باشیم مخصوصا وزارت ارشاد که بازی های رایانه ای در حوزه کاری آنها هست و باید به این موضوع توجه ویژه بشود.

نباید انتظار داشت به حقوق مادرانی که خبرنگار هستند رسیدگی شود

یک فعال رسانه ای در پاسخ به سوالی درباره توجه به مادرانی که خبرنگار هستند گفت: خبرنگاران آنقدر مطالبات ریز و درشت وصول نشده دارند که پرداختن به قوانین برای مادران فعال در عرصه رسانه خواسته ی بسیار آرمانی تلقی می شود.

صدا و سیما نقش مهمی در آگاهی‌بخشی به کودکان دارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در مورد بحث کودک آزاری آگاه کردن کودکان و آموزش به آنها از اولویت بالایی برخوردار است. نهادهای فرهنگی و از جمله صدا و سیما در این زمینه باید فعالیت های گسترده ای داشته باشند و به کودکان آگاهی بخشی داشته باشند.

اعتماد سازی؛ محوری ترین و‌ زیر بنایی ترین بحث در حوزه آموزش و پرورش

مریم حقی مدیر یکی از مهد کودک های موفق تهران گفت: بعقیده بنده محوری ترین و‌ زیر بنایی ترین بحث در حوزه اموزش پرورش، اعتماد سازی ست. بنظرم در حال حاضر هر جا سخن از کار با کودک و یا برای کودک مطرح می شود، انقدرها که به مفهوم ایمنی توجه شده به مفاهیم اساسی تری نظیر امنیت و‌اعتماد فکر نشده. گرچه ایمنی کودک در موسسات کودک بسیار ضروری بنظر می رسداما قبل از ان باید به ضعف در اعتماد سازی اینگونه محیط ها اشاره کرد.

مسئله کودک آزاری خط قرمز ماست / تا زمانی که مسئله رفع نشود از پای نخواهیم نشست

پروانه مافی در خصوص تذکر کتبی نمایندگان جلس به دو وزیر کشور و دادگستری گفت: قطعاً در صورتی که احساس شود اتفاق موثر و مثبتی در خصوص رفع مساله رخ نداده، تذکر را به سوال تبدیل میکنیم. برخی حوزه ها و مسائل از جمله این مورد، خط قرمز ماست و تا هنگامی که مساله رفع و رجوع نشود، از پای نخواهیم نشست.

برنامه‌ریزی‌های نامدون و نافرجام سیاستگذاران پدیده کودکان‌کار را بوجود آورده است

وقوع یک آسیب و آزار درخصوص کودکان و اطفال صرفاً برخواسته از افراد یا خانواده نیست بلکه قوانین و رویه های جاری و سیاستگذاران نیز می توانند با برنامه ریزی های خود بسترسازی امنیت و آرامش آنها باشند یا بالعکس. کودکان کار نمونه برگزیده ای از برنامه ریزیهای نامدون و نافرجام بوده است که کودک کار را خلق کرده و متأسفانه در جامعه ایران روز به روز در حال تزاید است.

خلا قانونی مهم‌ترین علت بروز فجایع کودک آزاری است

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در مورد علت وقوع فجایع کودک آزاری گفت: اولین مورد خلا قانونی است که ما سعی می کنیم با لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان آن را جبران کنیم. در کنار آن خلا فرهنگی هم مطرح است و همچنین خلا نظارتی.

جدیدترین
پربازدیدترین