28297
16 اکتبر 2017
87 درصد کودکان استان اردبیل تحت پوشش طرح غربالگری بینایی

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: ۸۷ درصد کودکان استان که رقمی در حدود ۶۴ هزار کودک را شامل می‌شود، تحت پوشش طرح غربالگری بینایی قرار گرفتند.

به گزارش کودک پرس، بهزاد ستاری در مراسم روز جهانی ایمنی عصای سفید در اردبیل با بیان اینکه یک هزار و ۲۷۰ نفر در استان از دو چشم خود نابینای مطلق هستند، بیان کرد: یک هزار و ۹۰۰ نفر از چشم راست و دو هزار و ۹۰۰ نفر از چشم چپ دارای مشکل بینایی هستند و در مجموع ۶ هزار و ۱۰۰ نفر از مشکلات نابینایی رنج می‌برند.

ستاری  گفت: براساس اعتقاد پزشکان ۶۰ درصد اختلالات بینایی قابل درمان و ۲۰ درصد قابل پیشگیری است و براساس پیش بینی ها تا سال ۱۴۰۰ معلولیت بینایی در کشورمان دو برابر خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۸۷ درصد کودکان استان که رقمی در حدود ۶۴ هزار کودک را شامل می شود تحت پوشش طرح غربالگری بینایی قرارگرفتند، بیان‌کرد: از این تعداد ۳۸۵ کودک به دلیل اختلالات تنبلی‌چشم به متخصصی معرفی شدند و برای ۷۰ نفر از آنها که دچار تنبلی چشم بودند مداوای به موقع انجام شده تا از نابینایی آنها جلوگیری شود.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل با اشاره به اینکه امسال نیز از آبان ماه در یک هزار و ۴۰۹ پایگاه ثابت و سیار طرح غربالگری بینایی انجام می شود، اضافه کرد: ۶۳ پایگاه به صورت مستمر در طول سال به خانواده ها ارائه خدمات خواهند کرد و ما امیدواریم تمام کودکان تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

 

 

 

 

منبع:ایلنا

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین