متخصص روانشناسی سلامت عنوان کرد؛
معضل چاقی دانش‌آموزان کشور

مونا جاسمی متخصص روانشناسی سلامت از چاقی دانش‌آموزان کشور ابراز نگرانی کرد.

۳ و ۴ بهمن؛
همایش ارتقاء سلامت مادر و کودک

مدیر آموزش سازمان نظام پزشکی گفت: همایش کشوری ارتقاء سلامت مادر و کودک، ویژه پزشکان، ماما‌ها و پرستاران سراسر کشور برگزار می‌شود.

بازی‌هایی برای کشف استعدادهای کودک

بازی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی‌ست که می‌تواند به رشد کودک در همه زمینه‌ها کمک کند. در خلال بازی والدین می‌توانند علاوه‌بر لذتی که به کودک می‌دهند به او نکاتی را یاد دهند که یاد گرفتنش به‌صورت معمولی زمان‌گیر و سخت است. اما همان نکات اگر در بازی به کودک آموزش داده شود، کودک با روی باز و به‌صورت آسان آن را یاد خواهد گرفت.

علائم “بیش‌فعالی” کودکان چیست؟ + راهکارهای تغذیه‌ای برای کاهش بروز آن

بیش‌فعالی (ADHD) نوعی اختلال در سلامت روان است؛ افراد مبتلا به بیش‌فعالی، توانایی تمرکز بر یک کار واحد و نشستن برای مدت طولانی در یک جا را ندارند؛ در این مطلب به علائم، علل و درمان‌های طبیعی این اختلال پرداخته‌ایم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:
اجرای واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال از ۲۸ دی ماه تا ۱ بهمن ماه

سید مهدی طباطبایی از شروع عملیات واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال از ۲۸ دی لغایت ۱ بهمن ماه با جمعیت ۴۷۳ هزار ۷۸۳ نفر کودک زیر پنج سال در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

فعالیت بدنی عاملی مهم در رشد و تکامل جسمی کودکان

باشگاه کودک مرکزی برای رشد و تکامل جسمی کودکان است و در آن نحوه صحیح انجام حرکات و فعالیت‌های ورزشی به کودکان آموزش داده می‌شود.

مهم‌ترین دلایل چاقی کودکان

عضو هئیت مدیره انجمن تغذیه ایران گفت: عوامل ژنتیکی و مسائل محیطی مانند الگو‌های غذایی و سبک زندگی در بروز چاقی کودکان موثر هستند.

با کودکان مبتلا به صرع چگونه رفتار کنیم؟

باید توجه داشت آنچه که کودک مبتلا به صرع در مورد بیماری خود در محیط خانه می‌آموزد، تعیین کننده شخصیت او در آینده است.

۱۵ وسیله‌ای که فکر نمی‌کنید برای کودک‌تان خطرناک باشد

حتما در خانه شما هم وسایل زیادی وجود دارد که می‌تواند برای کودک‌تان خطرناک باشد. ما در اینجا به بعضی از آن‌ها اشاره و روش‌های جلوگیری از خطرات آن‌ها را نیز بیان کرده‌ایم. اگر سلامت کودک‌تان برایتان اهمیت دارد، این اشیا را از کودک‌تان دور نگه دارید.

تشخیص ژنتیکی راحت‌ترین راه برای شناسایی استعداد افراد است

دبیر اجرایی همایش ژنتیک و آینده کودک گفت: همه افراد دارای استعداد هستند ولی چون استعدادهای آنها شناسایی نشده است احساس می‌شود برخی افراد بی‌استعداد هستند و علم ژنتیک می‌تواند در تشخیص استعداد کمک کند.

رییس بنیاد بیماری‌های خاص مطرح کرد؛
ضعف در شناسایی مبتلایان به اوتیسم/ تاخیر در تصویب سند ملی اوتیسم

رئیس بنیاد بیماری‌های خاص با بیان اینکه طبق تحقیقات یک درصد از افراد هر جامعه دچار اختلال اوتیسم هستند، گفت: با توجه به جمعیت حدود ۸۰ میلیونی کشورمان باید حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار نفر مبتلا به اوتیسم داشته باشیم، اما در حال حاضر تنها ۵ هزار نفر مبتلا به اوتیسم شناسایی شده‌اند که این نشان می‌دهد در زمینه غربالگری با ضعف جدی روبرو هستیم.

کودک دبستانی من چقدر بخوابد، کافی است؟

برای تعیین میزان خواب لازم برای کودکان، پیش از هر چیز، باید سن کودک را در نظر گرفت؛ چرا که با افزایش سن، میزان خواب مورد نیاز کودکان آرام آرام کاهش می‌یابد.

جدیدترین
پربازدیدترین