این بیماری حاصل «کم‌خونی» در بارداری است

براساس مطالعه محققان، زنانی که از عارضه کم‌خونی در طی ۳۱ هفته بارداری رنج می‌برند، بیشتر احتمال دارد کودک مبتلا به اوتیسم داشته باشند.

جولان شپش در مهدهای کودک و مدارس

قطعی‌ترین راه تشخیص شپش، مشاهده رشک یا خود شپش در موهاست.

تمرین با وزنه، رشد کودکان را به مخاطره نمی‌اندازد

مربی بدنسازی تیم فوتبال نوجوانان تیم سپاهان گفت: این باور که تمرین با وزنه و تمرین های مقاومتی، رشد کودک و نوجوان را به مخاطره می‌اندازد و از رشد قدی جلوگیری می‌کند یک باور غلط و بدون پشتوانه علمی است.

دانستنی تحصیلی؛
چگونه فرزندمان را راهی مدرسه کنیم؟

یک فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان گفت: والدین باید قبل از شروع سال تحصیلی جدید، فرزندان خود را برای ورود به مدرسه آماده کنند.

یافته‌های جدید پژوهشگران؛
سلامت ذهنی نوجوانان در مواجهه با فناوری‌های نوین!

امروزه اکثر نوجوان‌ها با تلفن‌های هوشمند سروکار دارند اما استفاده‌ از دستگاه‌های دیجیتال چه تأثیری بر سلامت روان آن‌ها خواهد گذاشت؟

نهمین همایش سراسری روانپزشکی کودک و نوجوان برگزار می‌شود

نهمین همایش سراسری روانپزشکی کودک و نوجوان با تکیه برا آسیب‌های روانی اجتماعی نوجوانان برگزار می‌شود.

پیش‌بینی سلامت آینده نوزاد با بررسی قد و وزن

مطالعه جدید نشان می‌دهد قد و وزن همراه با هم در زمان تولد می‌توانند به پزشکان در مورد وضعیت سلامت قلبی کودک در سنین بالاتر کمک کنند.

خوراکی‌هایی برای درمان یبوست کودکان

در زمانی که کودک دست‌شویی رفتن را یاد می‌گیرد، باید اجازه داد این دوران برای او با احساس ناخوشایند و استرس همراه نباشد زیرا این دوران و آموختن نظافت معمولا زمینه ایجاد یبوست را ایجاد می‌کند.

جمله‌هایی که هرگز نباید به کودک بیمارتان بگویید؛
آیا به کودکم درباره عمل جراحی‌اش توضیح بدهم؟

هرگز جمله‌هایی مانند «تو نباید گریه کنی»، «مگر تو بچه‌ای که گریه می‌کنی» را به هیچ عنوان سر زبان نیاورید که او را خجالت‌زده کند. باید به او بگویید که گریه کردن در چنین مواردی کاملا طبیعی است.

رئیس مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی؛
استفاده غیر ضروری از ریتالین کودک نخبه را به کودک پخمه تبدیل می‌کند/ ارتباط با طبیعت از تنش‌های روانی کودک کم می‌کند/ ۶۰ درصد شخصیت انسان تا شش سالگی شکل می‌گیرد

رئیس مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی گفت: بازی با آب و خاک از مهمترین روش‌های درمانی کودکان دارای اختلال روانی است. درگیری کودکان با خاک موجب کاهش تنش‌های روانی آن‌ها خواهد شد.

در بیست و چهارمین کنگره سالانه انجمن جراحان کودکان ایران عنوان شد:
سالانه حدود ۱۵۰۰ کودک به سرطان مبتلا می‌شوند

سخنران افتتاحیه بیست و چهارمین کنگره سالانه انجمن جراحان کودکان ایران از ابتلای سالانه حدود هزار و ۵۰۰ کودک به سرطان در کشور خبر داد و گفت: هرسال بین هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۶۰۰ کودک به سرطان مبتلا می‌شوند که به دلیل نبود سیستم جامع کشوری ثبت سرطان، رقم دقیق مبتلایان به این بیماری هنوز مشخص نیست.

جدیدترین
پربازدیدترین