تاثیرات نحوه ابراز هیجانات مادر در مشکلات رفتاری کودکان؛
واکنش‌ها و هیجانات مادر چه تاثیراتی بر سلامت روان کودک دارد؟

بررسی‌ها ثابت کرده است که؛ مادر به عنوان مرکز انتقال و تبادل عاطفه و احساسات، می‌تواند نقشی بی‌بدیل و بی‌نظیر را در رشد و تحول کودک ایفاء کند.

کدام سرفه کودکان را جدی بگیریم؟

سرفه در اغلب موارد ناشی از عفونت سیستم فوقانی تنفسی است که به آن سرماخوردگی معمولی هم می‌گویند؛ بنابراین از کجا باید بدانیم چه زمانی مشکل جدی است و چه زمانی نه؟ به صدای سرفه‌های کودک‌تان گوش دهید تا بهتر متوجه وضعیت او شوید.

دستورالعمل ضدعفونی مهدها و مراکز بهزیستی ابلاغ شد

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: دستورالعمل ضدعفونی همه مراکز بهزیستی مانند مراکز شبانه‌روزی یا مهدهای کودک را ابلاغ کردیم همچنین هزینه مواد ضدعفونی کننده به مراکز دولتی شبانه‌روزی کودکان بی‌سرپرست یا دیگر مراکز تحت پوشش سازمان پرداخت شده است.

تاثیر مخرب خبرهای منفی کرونا بر روح و روان کودکان

روانشناس کودک و نوجوان گفت: تکرار اخبار منفی مرتبط با کرونا و به دنبال آن استفاده از الفاظى مانند مردن، قرنطینه، بیمارى و… باعث حک شدن آن‌ها در ذهن کودکان مى‌شود.

تلاش‌های بی‌وقفه خدمتگزاران و سرایداران مدارس برای مقابله با کرونا

در این روزها که مدارس تعطیل بودند، نیروهای خدماتی و سرایداران مدارس بدون وقفه تلاش می‌کردند تا فضای مدرسه‌ها برای حضور بدون دغدغه دانش‌آموزان آماده باشد.

از روح بچه‌ها در برابر کرونا محافظت کنیم

بچه‌ها تصورشان از ویروس یک هیولاست. مثل هیولایی که در تخیلشان داخل کمدلباس یا پشت پرده است. بهترین راه این است که ویروس را برای کودک نقاشی کنیم. درباره ویروس بازی کنیم.

روان شناس کودک:
صحبت کردن درباره کرونا با صدای بلند ممنوع/ کودکان استرس می گیرند

روان شناس کودک خواندن پیام های فضای مجازی درباره کرونا با صدای بلند در خانه را حاوی اثرات منفی دانست و اضافه کرد: والدین در محیط خانوادگی مواظب باشند درباره کرونا زیاد حرف نزنند، زیرا در این حالت به صورت ناخودآگاه در کودک استرس ایجاد می شود.

اقدامات بهزیستی برای پیشگیری از شیوع کرونا تشریح شد؛
جمع‌آوری عروسک‌های پارچه‌ای مهدکودک‌ها/ منع پذیرش کودکان بیمار

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور اقدامات این سازمان در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در مهدهای کودک را تشریح کرد.

خواب کم رشد مغز و سلامت روان کودک را به خطر می‌اندازد

مطالعات زیادی ارتباط بین خواب، عملکرد شناختی و سلامت روان را در کودکان اثبات کرده‌اند در حالی که مکانیسم‌های عصبی این ارتباطات تا حدوی ناشناخته‌اند اما تحقیقات مبتنی بر تصویربرداری از مغز، اطلاعات جدیدی در مورد اینکه چه مناطقی از مغز در این ارتباط موثر هستند ارائه می‌دهد.

شستن دستان کودک را چگونه به عادت تبدیل کنیم؟

بهترین راه برای اینکه کودک خردسال را متقاعد به شستن دست‌ها کنید و از آن مهم‌تر علاقه‌مند به انجام این کار نمایید، این است که شستشوی دست‌ها را برای آن‌ها به شکل یک تفریح و سرگرمی درآورید.

تهیه مواد ضدعفونی کننده برای مدارس

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از تهیه مواد ضدعفونی کننده برای مدارس خبر داد و گفت: اگر دانش‌آموزان علائمی از بیماری کرونا داشته باشند، از ورود آ‌نها به مدارس جلوگیری می‌شود.

دانش‌آموزان دارای علائم بیماری کرونا به مدرسه نروند

مدیرکل سلامت، جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت در جلسه ستاد پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، گفت: سرویس‌ها و مدارس باید به‌خوبی کنترل شوند و اگر دانش‌آموزان علائمی داشتند باید از درِ منزل از رفت‌وآمد آنها ممانعت شود.

جدیدترین
پربازدیدترین