یک روانشناس تربیتی مطرح کرد:
با توقعات بیش از حد اعتماد به نفس کودکان را نابود نکنیم

یک روانشناس تربیتی کودک و نوجوان گفت: انتظارات بیش از حد والدین از کودک موجب ایجاد اضطراب و کاهش اعتماد به نفس در کودکان خواهد شد.

راهکارهایی برای ترغیب کودکان به غذا خوردن

شاید تغذیه کودک اصلی‌ترین دغدغه والدین باشد. اگر به این مسئله توجه نشود، کودک در آینده دچار مشکلات گوارشی و سوءتغذیه خواهد شد. یکی از مشکلات کودک در حدود ۲ الی ۳ سالگی، مشکل تغذیه و بی‌اشتهایی اوست. همین امر باعث نگرانی والدین و مراجعه آنها به مشاور تغذیه است. اما راهکارهای ساده‌ای برای حل این مشکل وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس عنوان کرد؛
اهمیت آگاهی دختران از رعایت بهداشت فردی دوران بلوغ

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: آموزش مسائل بهداشتی دوران بلوغ و افزایش آگاهی دختران نوجوان، باعث کاهش هزینه‌های درمان می‌شود.

نوشابه خور‌ها در معرض ۵ اختلال خطرناک

بسیاری از افراد عادت دارند با غذا‌های خود نوشابه مصرف کنند. اما این افراد مطلع نیستند که مصرف مداوم نوشابه تا چه حد خطرناک است و می‌تواند سلامتی آنان را به خطر بیندازد.

رئیس بیمارستان مادر و کودک شوشتری شیراز:
امسال حدود ۷۰۰ زایمان فیزیولوژیک در شیراز انجام شده است

رئیس بیمارستان مادر و کودک شوشتری شیراز با اشاره به استقبال مادران باردار از زایمان‌های فیزیولوژیک، گفت: طی شش ماه اول امسال حدود ۷۰۰ زایمان فیزیولوژیک در این مرکز انجام شده است.

انتقال ۱۷۰ کیلومتری کودک مولتیپل ترومایی توسط اورژانس قم

کارشناسان مرکز اورژانس ۱۱۵ قم، کودک هشت ساله‌ای که دچار مولتیپل ترومایی (آسیب دیده) شده بود، را ۱۷۰ کیلومتر منتقل کرده و به بیمارستان رساندند.

رئیس مرکز طبی کودکان خبر داد:
درمان ۲۵۰ کودک مبتلا به سرطان با پیوند سلول‌های بنیادی

رئیس مرکز طبی کودکان گفت: روش درمان با سلول‌های بنیادی از دو سال پیش در این مرکز شروع شده این روش برای درمان سرطان‌های بدخیم و بیماری‌های خونی کودکان کاربرد دارد و تاکنون برای ۲۵۰ کودک انجام شده است.

فعالیت ۱۶۰ پایگاه بینایی‌سنجی در سمنان/ ۸۵۳ کودک مستعد تنبلی چشم

۱۶۰ پایگاه بینایی‌سنجی در استان سمنان میزبان طرح بینایی‌سنجی و جلوگیری از تنبلی چشم هستند طرحی که در راستای مقابله با آمبلیوپی چشم انجام و نیازمند همراهی ویژه خانواده‌ها است.

همزمان با روز جهانی عصای سفید مطرح شد؛
آمار نابینایی و کم‌بینایی در ایرانیان/ اختلال در دسترسی به کاغذ بریل

رئیس اداره سلامت چشم و پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت، گفت: بر اساس تخمین­‌ها ۳۰ هزار کودک کم‌بینا و ۷هزار و ۵۰۰ کودک نابینا در کشور وجود دارد. همچنین جمعیت نابینایان بالای ۵۰ سال ایران حدود ۸۰ هزار نفر است.

محققان دریافتند؛
تغییر حالت مغز کودکانی که در معرض دعوای والدین قرار دارند

محققان در جدیدترین یافته خود به تاثیر دعوای والدین در حضور کودک اشاره کردند و به نتایج مهمی دست یافتند.

اس ام دی بیماریی که بافت عضلانی را از بین می‌برد

دیستروفی عضلانی ( اس ام دی) یک بیماری مهم نقص ژنتیکی است که در اثر از بین رفتن تدریجی بافت عضلانی به وجود می‌آید و حدود ۲۰ هزار نفر در کشور مبتلا به این بیماری هستند که در راه رفتن دچار مشکل می‌شوند.

انواع «تشنج» در کودکان کدام است؟

فوق تخصص گوارش کودکان بیان داشت: یکسری از تشنج‌ها وجود دارد که تشنج نبوده و به آن شبه تشنج می‌گویند؛ مثلا در این حالت کودک تیک داشته یا پایش پرش دارد، بیقرار است، گریه می‌کند و چهره‌اش سیاه یا سفید می‌شود.

توصیه‌های کارشناسی درباره صندلی کودک در ماشین

کارشناس کودکان و نوزادان مرکز بهداشت استان زنجان تاکید کرد: در خودروها مواظب مسافران کوچولوی خود باشیم.

جدیدترین
پربازدیدترین