گپ و گفت خواندنی با بازیگر نوجوان محبوب سریال «از سرنوشت»؛ دقیقا خود هاشم هستم!

سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان و علیرضا بذرافشان و تهیه‌کنندگی علی اکبر تحویلیان مدتی است از شبکه دو در حال پخش می‌باشد.

نمی‌خواستم نویسنده کتاب‌های کودک شوم

الکساندر مک اسمیت، نویسنده پرفروش کتاب‌های کودک معتقد است که هیچ چیزی برای کودکان با یک کتاب خوب قابل مقایسه و جایگزین نیست و زمانی را که صرف مطالعه همراه کودکانمان می‌کنیم از ارزشمندترین لحظات زندگی به شمار می‌آیند.

لزوم تغییر نگاه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به نسل جدید هنرمندان

بازیگر، عروسک‌گردان و صداپیشه تئاتر کشورمان خاطرنشان کرد: برای بهبود سطح جشنواره تئاتر کودک و نوجوان باید رویکردها را تغییر داد و به دایره محدودی از مشاوران، هیات بازبینی و هیات انتخاب اکتفا نکرد.

بازیگر نوجوان سریال «حکایت‌های کمال»: می‌خواهم شاگرد پروفسور سمیعی شوم

امیرحسین کافتری بازیگر نوجوان سریال «حکایت‌های کمال» معتقد است در این سریال فرصت یافته تا در کنار بازیگران باتجربه‌تر حسابی تجربه کسب کند و توانایی‌های بازیگری خودش را بسنجد.

لیلی رشیدی در کنار بازیگر کودک سریال «زی‌زی‌گولو» پس از ۲۵ سال+ عکس

مانی نوری که در سریال «قصه‌های تابه‌تا» نقش یک کودک به نام امیر آقاجمالی را بازی می‌کرد، سالهاست در زمینه بازیگری، نویسندگی و کارگردانی سینما و تلویزیون فعال است. عکسی از او را در کنار لیلی رشیدی به‌تازگی منتشر شده است.

پیکر مهدی علیمحمدی تشییع شد؛
وداع با بزرگ‌مرد دوبله که کارتون‌های ماندگاری به ارث گذاشت

ریش‌سفیدان دوبله و رادیو امروز با یکی از یاران دیرینه خود برای همیشه وداع کردند؛ مردی که بسیاری از بزرگان عرصه هنر از او به عنوان «استاد» یاد می‌کنند. مهدی علیمحمدی با همه بزرگی‌اش، بیش از همه علاقمند به کار در حوزه کودک و نوجوان بود و اینچنین شد که مدیریت دوبلاژ کارتون‌هایی چون «خانواده دکتر ارنست»، «واتو واتو»، «نیک و نیکو» و «دور دنیا در هشتاد روز» شد از ماندگارترین کارهایش!

به مناسبت سالروز درگذشت صمد بهرنگی؛
نوشته‌های بهرنگی؛ داستان‌هایی برای کودکان یا مانیفست انقلابی

صمد بهرنگی نویسنده ادبیات کودک و نوجوان است که توانست تاثیر چشمگیری نه فقط در ادبیات این حوزه بلکه بر زندگی ادبی و سیاسی نسلی بگذارد که انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند. مقوله‌ای که سبب شده است پس از پنج دهه از درگذشت او عده‌ای نوشته هایش را داستان‌هایی برای کودکان و عده‌ای دیگر مانیفست انقلابی بدانند.

«چالش‌های ادبیات کودک» در گفتگو با ناصری؛
آثار نویسندگان زبان مشترکی را بین کودکان و آنها ایجاد نکرده است

مسعود ناصری عضو هيات مديره شورای كتاب كودک فقدان زبان مشترک بین آثار نویسنده و کودکان امروزی را مشکل ادبیات کشور عنوان کرد.

جشنواره فیلم کودک و نوجوان؛
با «رعایت اصول» سینمای اخلاقی و مبتنی بر دین ساخته می‌شود

بازیگر، نویسنده و کارگردان سینما با اشاره به تبدیل سینمای کودک به سینمایی بر مبنای اخلاق و دین گفت: در سینمای کودک باید به شادی، تفریح، بازی و در نهایت پرورش و آموزش توجه شود و با رعایت این اصول سینمای اخلاقی که مبتنی بر دین است ساخته می‌شود.

جشنواره فیلم کودک و نوجوان؛
پیشنهاد بازیگر پیشکسوت به فیلمسازان

بازیگر سینما و تلویزیون خطاب به فیلم‌سازان گفت: همانطور که کتاب‌های کودک برای گروه‌های سنی مختلف نوشته شده‌اند، باید فیلم‌های حوزه کودک و نوجوان از هم جدا و متناسب با گروه سنی ساخته شوند.

در سیتی سنتر اصفهان؛
تقدیر از زحمات دو هنرمند پیشکسوت در عرصه هنر کودک و نوجوان

دو هنرمند پیشکسوت در حوزه کودک و نوجوان در مراسم جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان تجلیل شدند.

کارگردان سینما:
رونق سینمای کودک نیازمند ورود بازیگران بزرگ است

کارگردان سینما و تلویزیون با بیان این که سینمای کودک و نوجوان مخاطب پسند نیست، گفت: اکنون این سینما از بازیگران بزرگ خالی شده است که در صورت ورود آنان به این عرصه هنری رونق می‌یابد.

لزوم نگاه جدی به جشنواره فیلم کودک و نوجوان

مرتضی حسینی، بازیگر تلویزیون، معتقد است که اگر بخش ملی جشنواره فیلم کودک و نوجوان توسط مسئولان سینمایی جدی‌تر گرفته شود، بخش بین‌الملل آن نیز قوی‌تر خواهد شد.

«دو روایت از یک عکس» نامزد جایزه ادبی شهید اندرزگو شد؛
حسن‌بیگی: جوایز ادبی به آثاری داده شود که هنوز منتشر نشده‌اند

ابراهیم حسن‌بیگی معتقد است جوایز ادبی نقش تشویقی و موثری در تولید و معرفی آثار دارند و می‌گوید: بهتر است جوایز به آثاری داده شود که هنوز منتشر نشده‌اند.

جدیدترین
پربازدیدترین