موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
213680
16 فوریه 2020
برگزیدگان نخستین جشنواره استانی داستان‌نویسی فیلمان معرفی شدند

نخستین جشنواره استانی داستان‌نویسی جوان و نوجوان «فیلمان» در شهرستان آبدانان با معرفی برگزیدگان در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان به کار خود پایان داد.

به گزارش کودک پرس ، نخستین جشنواره داستان‌نویسی جوان و نوجوان با عنوان «فیلمان» به میزبانی شهرستان آبدانان، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی دیگر از مسئولان و علاقه مندان به هنر داستانویسی با تقدیر از برگزیدگان به کار خود پایان داد.

 

به گفته معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی استان ایلام از زمان اعلام فراخوان این جشنواره،  بیش از ۱۰۰ اثر داستانی از جوانان و نوجوانان این استان به دبیرخانه نخستین جشنواره داستان نویسی فیلمان ارسال شده است.

 

«یونس قیطانی» تصریح کرد: این جشنواره که به همت انجمن شعر و ادب نوید با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان و موسسه گل بابونه بهار برگزار شد که زمینه ساز تقویت جریان داستن نویسی در استان خواهد بود.

 

وی ابراز کرد: ایجاد جریان رقابت فعالانه در داستان‌نویسی جهت پویایی این هنر ادبی در نسل نوجوان و جوان، تقویت انگیزه امید و علاقه در نسل نوجوان برای تلاش در زمینه داستان‌نویسی و تقویت همگرایی دو نسل جوان و جوان داستان‌نویس در یک رقابت پویا از اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز در حاشیه برگزاری این جشنواره،  ایجاد جریان رقابت فعالانه در داستان‌نویسی جهت پویایی این هنر ادبی در نسل نوجوان و جوان، تقویت انگیزه امید و علاقه در نسل نوجوان برای تلاش در زمینه داستان‌نویسی و تقویت همگرایی دو نسل جوان و جوان داستان‌نویس در یک رقابت پویا از اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

« عمران خودآموز» با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌های هنری و فرهنگی نقش مهمی در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی رشته‌های مختلف فرهنگی، ادبی و هنری در استان خواهد داشت، افزود: بخش‌های این جشنواره شامل داستان کوتاه و بلند نوجوان برای سنین (۱۰ الی ۲۰ سال) و داستان کوتاه و بلند جوان (۲۰ الی ۴۰ سال) با موضوع آزاد بود که استقبال بسیار خوبی از این جشنواره شد.

 

گفتنی است در پایان این مراسم، در بخش داستان کوتاه نوجوان، اسامه جوشن از شهرستان آبدانان، عارف حسنعلی از شهرستان دهلران، سیده شیلان حسینی از شهرستان دهلران و  در  بخش داستان بلند نوجوان، نگار اسکندری از شهرستان آبدانان، کوثر خیود از شهرستان آبدانان و ساغر مرادخانی از شهرستان آبدانان حایز رتبه های اول تا سوم شدند.

 

همچنین در بخش داستان کوتاه جوان،ایوب چاوران از شهرستان آبدانان،زیبا یوسفی از شهرستان دهلران، کبری انصاریان مقدم از شهرستان دهلران و در  بخش داستان بلند جوان، علی خانمرادی از شهرستان دهلران، خدیجه مرادبیگی از شهرستان دره شهر و  ثریا روشنی از شهرستان دهلران حایز رتبه های اول تا سوم شدند.

 

 

 

منبع: شبستان

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین