سادگی و برقراری ارتباط، رمز موفقیت تئاتر خردسال

عضو هیئت بازبینی بخش خردسال بیست‌وششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گفت: نمایش‌هایی در بخش خردسال موفق‌تر هستند که با سادگی در انتقال مفاهیم بتوانند سریع‌تر و راحت‌تر با خردسالان ارتباط بگیرند.

نگاهی به کتاب «شهید خودم»؛
درس سه نوجوان به خانم معلم!

کتاب «شهید خودم» مجموعه داستانی است که داستان‌هایش آدم را می‌برد به عمق کارهای کودکانه‌ای که ریشه‌اش در صداقت و پاکی است.

نقش کانون پرورش فکری در روند روبه‌رشد تئاتر کودک مثبت است

دبیر بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اظهار کرد که رضایتمندی هنرمندان و مخاطبان از این دوره جشنواره بالاست.

نمایش «ننه شهرزاد در سرزمین عجایب» در فرهنگ‌سرای خانواده

نمایش شاد «ننه شهرزاد در سرزمین عجایب» ویژه گروه سنی کودک و نوجوان از چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ساعت ۱۹ در سالن نمایش فرهنگ‌سرای خانواده روی صحنه می‌رود.

استقبال بی‌نظیر مردم از نمایش‌ها برای مهمانان خارجی شگفتی‌ساز شد

کارگردان نمایش اسپانیایی گفت: از استقبال مردم از نمایش‌های جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان شگفت‌زده شدیم.

داوود کیانیان: رقابت در جشنواره تئاتر کودک، آنها را از هم دور می‌کند

پیشکسوت حوزه تئاتر کودک و نوجوان در جریان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بر این باور است که رقابت در جشنواره‌ها موجب دور شدن کودکان از یکدیگر می‌شود.

معرفی برگزیدگان مرکز ملی استیژ ایران در جشنواره تئاتر کودک

هیات داوران مرکز ملی استیژ ایران با انتشار بیانیه‌ای، نمایش‌های برگزیده بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را اعلام کرد.

هیئت داوران کنگره استانی شعر عاشورایی کودک و نوجوان مشخص شد

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت رقیه (سلام الله علیها) گفت: هیئت داوران کنگره استانی شعر عاشورایی کودک و نوجوان مشخص شد.

جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان؛
“رضا بابک” برای یک عمر فعالیت هنری تجلیل شد

“رضا بابک” هنرمند پیشکسوت حوزه تئاتر و سینما در آئین اختتامیه بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان مورد تجلیل قرار گرفت.

۱۳۰ هزار کودک و نوجوان از بیست و ششمین دوره جشنواره کودک دیدن کردند

دبیر بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: ۱۳۰ هزار کودک و نوجوان از این دوره از جشنواره کودک و نوجوان دیدن کردند.

آموزش و پرورش بچه‌ها را سراغ تئاتر ببرد/ فرهنگسازی از طریق رسانه

احترام برومند با اشاره به هنرمندانی که در حوزه تئاتر کودک و نوجوان فعال هستند و می‌توان از آن‌ها تجلیل کرد درباره نقش رسانه‌هایی مثل صداوسیما در معرفی و فرهنگسازی این حوزه از تئاتر گفت.

فراخوان نخستین دوره جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت «سرخ نگاران»

معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نخستین دوره جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت را با عنوان «سرخ نگاران» (تاریخ شفاهی و مستندنگاری)، در بخش‌های ادبیات داستانی بزرگسالان و کودک و نوجوان برگزار می‌کند.

از غیبت دو میزبان تا اعتراض میهمان!

بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با معرفی برگزیده‌ها و البته چند حاشیه به کار خود پایان داد، حاشیه‌هایی چون عدم حضور وزیر ارشاد و استاندار در آیین اختتامیه و اعتراض قطب‌الدین صادقی به عدم تجلیل از میهمانان خارجی.

جدیدترین
پربازدیدترین