همکاری میان انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و انجمن سینمای جوان کلید خورد؛
مسابقه‌ای برای ساخت فیلم کوتاه نوجوانانه

طی روزهای اخیر فراخوانی با عنوان «داستان نوجوان برای اقتباس فیلم کوتاه» منتشر شد. رویدادی فرهنگی- هنری که مجریان برپایی‌اش مهم‌ترین هدف آن را برقراری تعامل میان اهالی سینما و ادبیات می‌دانند.

طلبه همدانی که خود را وقف تربیت کودکان و نوجوانان کرده است+ عکس

حجت الاسلام عباس اسکندری از طلابی است که با علم به اهمیت موضوع کودک و نوجوان، خود را وقف رسیدگی به امور فرهنگی و تربیتی کودکان کرده است و از هر زمان و مکانی برای تربیت کودکان استفاده می‌کند.

سرنوشت کودکان در بیراهه‌ای به نام فرهنگ؛
رونویسی از ترجمه‌های پرفروش/ ضعف نقد ترجمه؛ عامل آشفتگی بازار نشر

یک مترجم ادبیات کودک و نوجوان گفت: برخی ناشران از ضعف نقد ترجمه در ایران سوء استفاده می‌کنند و به کار خود در رونویسی از ترجمه‌های انجام شده ادامه می‌دهند و به همین دلیل شاهد آشفتگی در بازار ترجمه هستیم.

سومین همایش چالش‌های کتاب کودک و نوجوان برگزار می‌شود

سومین همایش بحران و برون‌رفت؛ چالش‌های امروز کتاب کودک و نوجوان روز سه‌شنبه این‌هفته در انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

کتاب «کلیله و دمنه در خورجین» رونمایی شد

کتاب «کلیله و دمنه در خورجین» به قلم نویسنده ادبیات کودک و نوجوان شیرازی، بر اساس زندگی‌نامه ابوالمعالی نصرالله منشی نویسنده کلیله و دمنه در شیراز رونمایی شد.

نمایش فیلم «دوچ» در اُکیناوا به زبان ژاپنی

فیلم سینمایی «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی‌عباس از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ویژه‌برنامه‌ای با دوبله ژاپنی در شهر اکیناوای نمایش داده می‌شود.

با توجه به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی؛
نوجوانان مراقب خودتان باشید

شما می‌توانید ویدویی از سخنان رهبر انقلاب خطاب به نوجوان را مشاهده کنید.

انتقاد سینماگران از سینمای کودک؛
از ابراز شگفتی برای صرف بودجه‌های میلیاردی در جشنواره کودک تا انتقاد به باندبازی و رانت خواری در سینمای کودک و نوجوان

تعدادی از سینماگران سینمای کودک و کارشناسان فرهنگی در پی هزینه‌های نجومی بنیاد سینمایی فارابی برای جشنواره فیلم کودک که با انتقاد گسترده سینماگران و اهالی رسانه روبرو شده تأکید کردند: باندبازی و رانت خواری در سینمای کودک و نوجوان بیداد می‌کند؛ صرف چنین بودجه‌هایی برای برگزاری یک جشنواره بی‌دستاورد در حالی که امکان تولید و اکران آثار مناسب سینمای کودک فراهم نیست موجب حیرت است. این دسته از سینماگران متذکر شدند این جشنواره و مسأله «شفاف سازی» سازمان سینمایی یک «شوآف» صرف است و بس!

بررسی «مبانی پیشگیری از اعتیاد در ادبیات کودک و نوجوان»

نشست تخصصی «مبانی پیشگیری از اعتیاد در ادبیات کودک و نوجوان، مبتنی بر استانداردهای بین‌المللی و با تکیه بر فرهنگ بومی» برگزار می‌شود.

مایکروسافت چگونه با کودک‌آزاری مقابله می‌کند؟

شرکت مایکروسافت به تازگی شیوه جدیدی را برای مبارزه با کودک‌آزاری آنلاین ابداع کرده است.

۹ اثر به مرحله نهایی جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول راه یافت

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول گفت: ۴۵ اثر به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول رسیده بود که هیات داوران به ۹ اثر مجوز حضور در مرحله نهایی این جشنواره را صادر کرد.

​فراخوان داستان نوجوان برای اقتباس فیلم کوتاه

انجمن نویسندگان کودک و نوجوان از داستان‌نویسان برای مشارکت در شناسایی داستان‌های نوجوانی که قابلیت اقتباس برای ساخت فیلم کوتاه را دارند، دعوت به همکاری می‌کند.

جدیدترین
پربازدیدترین