موقعیت فعلی شما : خانه/استانها
203291
18 آگوست 2019
۳ اثر دانش‌آموزان گیلانی به جشنواره ملی رسانش راه یافت

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان گفت: ۳ اثر از دانش‌آموزان گیلانی برای شرکت در مرحله دوم جشنواره ملی رسانه‌های دانش‌آموزی انتخاب شدند.

به گزارش کودک پرس ، یاسر تقوی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۳ اثر از گیلان به مرحله دوم جشنواره ملی رسانش راه یافتند اظهار داشت: با اتمام داوری نخستین مرحله جشنواره ملی رسانه‌های دانش‌آموزی با شعار “رسانش‌،‌ خیزش هوشمندانه نوجوان در دنیای رسانه” اسامی برگزیدگان این مرحله اعلام شد.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان گیلان گفت: آثار محمدامین رستم‌پور در بخش روزنامه دیواری و موشن گرافیک و محمدرضا میرسرایی در بخش اینفوگرافیک که هر دو نفر از دبیرستان شاهد امام(ره) صومعه سرا هستند، به‌عنوان آثار برگزیده مرحله نخست جشنواره ملی رسانش معرفی شدند.

وی تصریح کرد: قرار است دوره پایانی برگزیدگان جشنواره رسانش همراه با دوره‌های آموزشی و با حضور چهره‌های سرشناس فرهنگی و هنری در دانشگاه صدا و سیما برگزار شود و در پایان، دانش‌آموزان توسط داوران سطح‌بندی و انتخاب شده و از افراد برگزیده نیز در اختتامیه جشنواره تجلیل به‌عمل می‌آید.

تقوی با اشاره به برنامه‌های این دوره از جشنواره بیان کرد: رقابت فشرده و دو روزه دانش آموزان برای تولید رسانه‌ای، بازدید از فضاهای تولیدی مانند استودیو کروماکی، کارگاه طراحی، آرشیو دانشگاه و استودیوهای برنامه‌سازی در حوزه صدا و تصویر از جمله این برنامه‌ها است.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان گیلان افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، خلاقیت و سوژه‌یابی، کارگاه کسب و کارهای رسانه‌ای، کارگاه‌های تکنیکی و تخصصی، روزنامه نگاری، صفحه آرایی، عکاسی، تدوین و فیلمنامه از جمله برنامه‌هتی تدارک دیده شده برای برگزیدگان جشنواره رسانش است.

وی خاطرنشان کرد: نقد و بررسی مستند «متولد اورشلیم» با حضور چهره‌های متخصص علمی و رسانه‌ای برای برگزیدگان حاضر در این دوره از جشنواره ملی رسانه‌های دانش‌آموزی نیز برگزار خواهد شد تا این افراد تجربه آشنایی با مباحث تخصصی‌تر را داشته باشند.

به گزارش تسنیم، مراسم اختتامیه جشنواره ملی رسانه‌های دانش‌آموزی قرار است روز دوشنبه، ۲۸ مرداد و در تماشاخانه هنر حوزه هنری و با شرکت چهره‌های سرشناس فرهنگی و هنری برگزار شود.

 

 

 

منبع: تسنیم

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین