روز گذشته انجام شد؛
سکوت غم‌بار ورزشگاه آزادی برای کودک ۶ ساله قبل از بازی استقلال و پیروزی

بازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال با یک دقیقه سکوت به احترام جان باختن عماد کودک شش ساله در ورزشگاه آزادی انجام شد.

تبعات ناگوار کودک‌آزاری را بشناسیم

عضو شورای نظام روانشناسی استان اصفهان گفت: کودک آزاری به چهار نوع جسمی، عاطفی، جنسی و کودک‌آزاری از نوع غفلت تقسیم می‌شود، حدود ۷۰ درصد از کودک‌آزاری‌ها فیزیکی است و هر کدام از انواع کودک آزاری تبعات خاص خود را دارد.

نگذاریم خزان، زندگی امیرعباس را فراگیرد

امیرعباس کودک ۹ ماهه فردیسی به بیماری نادر SMA۱ مبتلا شده و برای زنده ماندن تنها و تا پایان فصل خزان پاییزی امسال فرصت استفاده از داروی اسپینرازا را دارد.

سفر ورزشکاران موی تای به مسابقات جهانی ترکیه در آستانه لغو شدن

سرپرست انجمن موی تای از احتمال لغو سفر ورزشکاران موی تای نوجوان و جوان به مسابقات جهانی ترکیه به خاطر نبود بودجه خبر داد.

غرق شدن نوجوان ۱۶ ساله در چابهار

مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: یک نوجوان ۱۶ ساله در دریای تیس چابهار غرق شد.

يك مدير دانشگاه علوم پزشكی اعلام كرد؛
زنگ خطر رشد منفی جمعيت كشور/ كاهش مواليد در استان تهران

مدير گروه سلامت جمعيت، خانواده و مدرسه دانشگاه علوم پزشكی ايران گفت: هم اكنون نرخ باروری عمومی در كشور ۱.۸ كودك به ازای هر زن است كه اين ميزان كم بوده و اگر اين روند ادامه يابد زنگ خطری برای رشد منفی جمعيت كشور خواهد بود.

کلانتری؛
توصیه‌های لازم برای کودکانی که از مدرسه می‌ترسند/ دانش‌آموز را تنبیه نکنید؛ تسلیم بهانه‌های او هم نشوید

متخصص و آسیب‌شناس کودکان گفت: برای درمان ترس از مدرسه، باید علاوه بر روانشناس یا روانپزشک از اولیای مدرسه و اقوام نزدیک نیز کمک گرفت؛ همچنین والدین واز همه مهمتر مادر دقت داشته باشد که تسلیم بهانه‌های کودک نشوند.

ارسال لایحه “حذف تبصره ازدواج دختران زیر ۱۳ سال” به دولت تا ۲ هفته آتی

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از ارسال لایحه “حذف تبصره مربوط به ازدواج دختران زیر ۱۳ سال” تا دو هفته آینده به دولت خبر داد و گفت: معاونت به هیچ عنوان مخالف ازدواج در سن جوانی نیست بلکه ازدواج در جوانی یعنی دورانی که فرد به بلوغ جسمی و بلوغ روانی و فکری رسیده باشد را ضروری می‌داند.

بازداشت پیمانکار ایجاد کننده داربست فلزی در پی فوت کودک در ورزشگاه آزادی/ محل جهت بررسی مجدد احتمالی پلمب شد/ اعلام نظر پزشکی قانونی در رابطه با علت فوت

یک مقام اگاه گفت: پس از وصول گزارش این موضوع بلافاصله و تنها دقایقی بعد به بازپرس ویژه قتل در محل صحنه حاضر شده و اکیپ بررسی صحنه شامل پزشکی قانونی، پلیس آگاهی تهران و تشخیص هویت به سرعت و با دستور قضایی در محل صحنه حاضر شدند.

چگونه تبعات طلاق را برای کودکان به حداقل برسانیم؟

یک دکترای روانشناسی کودک و نوجوان گفت: چنانچه بعد از جدایی والدین مجموعه‌ای از عوامل آسیب‌زا برای کودکان به درستی مدیریت و کنترل شود، سلامت روان کودک طلاق بیشتر تضمین می‌شود، هرچند که کنترل همه آسیب‌های وارده به کودک ممکن نیست.

جدیدترین
پربازدیدترین