موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل/استانها
203279
18 آگوست 2019
راهیابی ۱۱ دانش‌آموز برتر مازندران به پنجمین جشنواره کشوری «نوجوان خوارزمی»

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران راهیابی ۱۱ دانش‌آموز برتر استان به جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی که ۳۰ مرداد در اصفهان برگزار می‌شود خبرداد.

به گزارش کودک پرس ، «اسفندیار نظری» گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی ویژه دانش‌آموزان متوسطه اول است که به آن‌ها کمک می‌کند دانش و فناوری را با زندگی و فرهنگ جامعه خویش مرتبط سازند.

او با اشاره به ماهیت هیجانی و اکتشافی جشنواره علمی نوجوان خوارزمی، افزود: این جشنواره ضمن این‌که میل به یادگیری دانش‌آموزان را تقویت می‌کند، به دلیل ماهیت فرایندی خود راه و روش یادگیری را نیز به آنها می‌آموزد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران به اهداف مهم این جشنواره اشاره کرد و گفت: از اهداف این جشنواره می‌توان به  ارتقای دانش، مهارت و نگرش دانش‌آموزان در زمینه پژوهش و شیوه کشف، فرصت آفرینی برای رشد و شکوفایی استعداد و خلاقیت‌های دانش‌آموزان، ایجاد زمینه‌های مناسب برای اجرای مطلوب برنامه‌های درسی نام برد.

نظری جشنواره نوجوان خوارزمی را بستری برای پاسخ‌گویی به نیازهای دانش‌آموزان برشمرد و تصریح کرد: این جشنواره با بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌ها و فضاهای آموزشی در مدارس، پژوهش سراها، پارک‌های علمی و فناوری، بازارچه‌های کسب و کار دانش‌اموزی می‌تواند با ایجاد تنوع در فرصت‌های تربیتی پاسخ‌گوی نیازهای دانش‌آموزان باشد.

او در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت دانش‌آموزان در این جشنواره فقط در محور زبان و ادبیات فارسی انفرادی است. فعالیت دانش‌آموزان در سایر محورها به صورت گروه ۲ نفره خواهد بود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازن با بیان اینکه محورهای جشنواره نوجوان خوارزمی در راستای اهداف برنامه درسی ملی و متناظر با تمام دروس دوره اول متوسطه طراحی شده یادآور شد: دانش‌آموزان استان مازندران در این جشنواره با دانش‌آموزان برتر ۳۲ استان دیگر در محورهای دست سازه‌ها، بازارچه‌کسب وکار، فعالیت‌های آزمایشگاه، زبان انگلیسی، احساس واژه‌ها و پژوهش  باهم به رقابت بپردازند.

شایان ذکر است این جشنواره طی سال تحصیلی به صورت مدرسه‌ای و منطقه‌ای برگزار شد و در مرحله استانی ۶ گروه از دانش‌آموزان برتر استان در مرحله کشوری که در تاریخ ۳۰/۵ /۹۸ الی ۲/۶ /۹۸ در اصفهان برگزار می‌شود شرکت خواهند کرد.

منبع: اداره آموزش و پرورش

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین