مروری بر کتاب«آموزش رفتار با کودک و نوجوان»

«آموزش رفتار با کودک و نوجوان» عنوان کتابی است به کوشش «ابوالفضل بیرقی» و «صدیقه ایلان‌داغی» به رشته تحریر در آمده است.

مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی:
۲۶۰۰ دانش‌آموز اوتیستیک در مدارس تحت پوشش هستند

مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: در ایران ۳۰ هزار کودک اوتیسم وجود دارند که تنها هشت هزار نفر آنان شناسایی شده‌اند. حدود ۲۶۰۰ دانش‌آموز اوتیستیک در مدارس تحت پوشش قرار گرفته‌اند و باید برای تمامی ۳۰ هزار کودک اوتیسم فضای آموزشی تخصیص داده شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فارس عنوان کرد؛
مهدکودک‌ها یک مرکز تربیتی هستند

مهدوی گفت: بعضی‌ها مهدکودک را برای کسب درآمد به عنوان یک بنگاه کوچک زود بازده اقتصادی می‌دانند ولی مهدکودک یک مرکز تربیتی است.

مدارس ابتدایی شهرستان‌های بویراحمد و دنا یکشنبه تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی مدارس ابتدایی، مهدکودک‌ها و پیش دبستانی‌های شهرستان‌های بویراحمد و دنا به دلیل یخ‌زدگی معابر، افت شدید دما و همچنین به منظور رعایت حال مردم و شهروندان امروز یکشنبه در نوبت صبح تعطیل است.

اقدام جالب قهرمانان المپیاد جهانی ریاضی برای سردار سلیمانی

دو برادر نوجوان که هر دو از قهرمانان المپیاد ریاضی جهان هستند برای قدردانی از فداکاری‌های شهید سردار سلیمانی دست به اقدام جالبی زدند.

چرا کودک اسباب‌بازی دوستش را برمی‌دارد

سوالی مطرح شده که چرا دخترم با این همه وسیله‌ای که خودش دارد و یک اتاق پر از اسباب‌بازی و لباس اما وقتی به جایی می‌رویم وسایل دوستش را برمی دارد و یواشکی به خانه می‌آورد. بارها و بارها برایش توضیح داده‌ام و او را دعوا کرده‌ام و وسیله را پس داده‌ایم. ولی با آنکه می‌داند این کار بد است دوباره انجام می‌دهد.

دوره تربیت مربی کودک و نوجوان مهدوی در ارومیه برگزار شد

دوره تربیت مربی کودک و نوجوان مهدوی به همت بنیاد مهدویت آذربایجان‌غربی، در مدرسه علمیه الزهرا (سلام‌الله علیها) ارومیه برگزار شد.

بازی، استعدادهای پنهان کودک را شکوفا می‌کند

کارشناس مباحث تربیتی در حوزه کودک و نوجوان با بیان اینکه در اسلام به بازی کردن کودک تا ۷ سالگی سفارش شده است، گفت: کودکان به وسیله بازی به آسان‌ترین شکل به شناخت جهان پیرامون خود می‌‌رسند. بازی در زندگی بچه‌ها، نه تنها تفریح نیست بلکه جدی‌ترین کار آنها است تا استعدادهای پنهان آنها را شکوفا سازد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در آیین اختتامیه پروژه اجتماعی شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل عنوان کرد:
جذب بیش از ۲ هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان خوزستان/ اولویت بخشی به برقراری عدالت آموزشی در سطح مدارس استان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر ضرورت توجه به مقوله عدالت آموزشی؛ بیان کرد: بر سال تحصیلی جاری بالغ بر ۲ هزار و ۳۷۳ دانش آموز بازمانده از تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت بازگشتند.

بازگشت به تحصیل ۶ هزار کودک در استان خوزستان محقق شد

استاندار خوزستان گفت: پس از اجرای طرح شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل ۶ هزار کودک به چرخه تعلیم و تربیت بازگشتند.

معلمان امیدواری را به ذهن دانش‌آموزان تزریق کنند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: امروز فرصت اعتمادسازی و ایجاد امید در بین نسل نوجوان و جوان جامعه است و وظیفه معلمان در این شرایط بحرانی در این زمینه سنگین است تا نسل آینده کشور در مقابل مشکلات قوی‌تر ایستادگی کنند.

جدیدترین
پربازدیدترین