موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل
212610
03 بهمن 1398
برگزاری دوره آموزش داستان طنز ویژه کودک و نوجوان در بندرعباس

دوره آموزشی ۲ روزه داستان طنز با حضور نویسنده مطرح کشور در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۹ و۳۰ دی در مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری شماره ۴ بندرعباس با حضور مربیان ادبی و رابطین ادبی مراکز استان هرمزگان برگزارشد.

به گزارش کودک پرس ، « احمد اکبر پور »، نویسنده مطرح کشور در این کارگاه آموزشی گفت: طنز یکی از گونه‌های ادبی است که مخاطب را در بیان ادبیات هنرمندانه نقدها یاری می‌کند.

 

وی با بیان اینکه در حوزه کودک و نوجوان، شادی عنصر اصلی طنزنویسی است، افزود: آنان فارغ از نگاه نقدگونه، ابتدا به شادی که ماهیت اصلی دوران کودکی و نوجوانی است، می‌پردازد.

این نویسنده مطرح کشور، طنز برای کودکان را فرصتی مناسب دانست که برای نقد، نحوه آموزش، رفتار والدین و حتی هم سالانشان آن‌ها را همراه می‌کند و با خلق هنرمندانه موقعیت‌های کلامی و غیر کلامی طنز و شادی را تجربه می‌کنند.

 

وی ادامه داد: طنز  واكنشي طبيعي در برابر امور جدي، كهنه، ناكارآمد و جعلي و كاركرد آن نقد اجتماعي، بيان حقايق، فهم جديد از واقعيت، تغيير فهم، ادراك و خنديدن است.

كبرپور افزود: طنز در هر قالبي كه عرضه شود نظم و نظام هاي موجود را به هم مي ريزد تا منطقي را غير از منطق معمول جايگزين آن كند.

نويسنده مطرح كشور گفت: نويسنده موفق سعي مي كند سطح و عناصري كه در داستان غايب هستند پيدا كند و با درك تكنيك مورد نياز داستان خود را به سرانجام برساند.

 

در این کارگاه ۲ روزه  مباحث عناصر داستان طنز، اهداف طنز نویسی و شیوه‌های آن آموزش داده شد.

گفتنی است؛ دوره‌های سراسری آموزش شعر و داستان طنز به همت مدیریت آفرینش‌های ادبی کشور در استان‌ها برگزار می‌شود.

 

 

 

منبع: شبستان

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین