موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
212400
29 دی 1398
صحنه‌ای که ارزش سفر ۲۸۰۰ کیلومتری‌ را داشت!

زن جوان چینی به همراه پسر خردسالش با پیمودن ۲۸۰۰ کیلومتر و غافلگیری مادربزرگ و پدربزرگ این کودک صحنه‌ای بیادماندنی را رقم زد.

به گزارش کودک پرس ، یکی از اعمالی که در فرهنگ و دین ما ایرانیان همواره از جایگاه والایی برخوردار بوده صله رحم یا دید و بازدید است. این سنت نیک در ایام مختلف سال و در مراسم‌های متنوعی همچون نوروز، شب یلدا، چهارشنبه سوری پررنگ‌تر می‌شود. یکی از کشور‌هایی که مردم آن مانند مردم ما با شروع سال نو به مسافرت و دیدار با اقوام خود می‌روند، کشور چین است.

با شروع سال نو؛ میلیون‌ها نفر از مردم چین مسافرت خود را به اقصی نقاط این کشور آغاز می‌کنند تا با عزیزان و خانواده خود دیدار تازه کرده و به آن‌ها بپیوندند.

اما به تازگی ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی چین منتشر شده است، غافلگیری مادربزرگ و پدربزرگ یک کودک چینی از سفر غیرمنتظره دختر و داماد و نوه‌شان را به تصویر می‌کشد. ظاهرا این مرد و زن که انتظار آمدن خانواده دخترشان را نداشتند با باز کردن درب خانه و دیدن آن‌ها کاملا غافلگیر می‌شوند. ” سونگ” به همراه خانواده‌اش با پیمودن ۲۸۰۰ کیلومتر از شهر ساحلی ” نینگبو” در استان ژیجیانگ به شهر ” جیاموسی” در استان هیلونگ جیانگ واقع در شمال این کشور سفر کردند.

این اقدام تحسین برانگیز زن جوان موجب خوشحالی بی اندازه مادر و پدر پیرش شد. در ویدئویی که سونگ با تلفن همراه خود ضبط کرده لحظه‌ای را که چشم مادرش با باز کردن درب خانه به نوه اش می‌افتد، نشان داده می‌شود. مادربزرگ این کودک با دیدن نوه اش در پشت درب خانه کاملا شوکه می‌شود. در ادامه می‌توانید این ویدئوی جالب را مشاهده کنید:

 

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین