موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
212385
29 دی 1398
ناپدید شدن بیش از ۲۵۰۰ کودک پناهجو در هلند!

به تازگی نشریه ان‌آرسی (NRC) هلند گزارش داده که بیش از دو هزار و ۵۰۰ کودک در ۱۰ سال گذشته از اردوگاه‌های پناهندگی هلند بی‌هیچ نشانی ناپدید شده‌اند.

به گزارش کودک پرس ، بنابر گزارش سالانه مرکز اسکان پناهجویان هلند (COA)، در طی ده سال گذشته ۱۱ هزار و ۷۰۰ کودک زیر ۱۸ سال بدون والدین و یا با حداقل یکی از والدین خود در کشور هلند تقاضای پناهندگی کرده‌اند که دو هزار و ۵۵۶ نفر از این کودکان تا پایان سال ۲۰۱۹ بی‌هیچ نشانی ناپدید شده‌اند.

 

سازمان حمایت از کودکانِ نیدوس (NIDOS) که مسئول پیگیری پرونده کودکان ناپدید شده است، آمار مربوط به سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است. به همین دلیل رسانه‌های هلند گمانه‌زنی می‌کنند که ممکن است آمار کودکان ناپدید شده بیشتر از تعداد اعلام شده در این گزارش باشد.

مسئولان نگهداری از پناهجویان نابالغ گفته‌اند که بار‌ها شاهد توقف مشکوک خودروهایی در اطراف کمپ‌های پناهجویان بوده‌اند و در این رابطه به پلیس محلی خبر داده‌اند یا شماره این خودروها را یادداشت کرده‌ و در اختیار پلیس قرار داده‌اند. به گفته این مسئولان جلوگیری از این که کودکان سوار چنین خودروهای مشکوک یا ناآشنا شوند، تقریبا غیر ممکن است.

 

از سال ۲۰۰۶ و از هنگامی که مشخص گردید تعداد زیادی از دختران نابالغ الجزایری از مراکز پناهندگی به بازار سیاه تن‌فروشی جذب شده‌اند، سازمان‌های پناهندگی هلند برای جلوگیری از اتفاق‌های مشابه در حال تقویت ساختار خود در مراکز پناهندگی هستند.

 

بنابر گزارش موجود، ۲۵۵۶ کودک ناپدید شده در ده سال گذشته از کمپ‌های پناهندگی هلند بیشتر از کشورهای افغانستان، مراکش، الجزایر، اریتره، سوریه و ویتنام بوده‌اند. تحقیقات ویژه سازمان‌های مسئول در رابطه با پرونده این کودکان ادامه دارد.

 

 

 

منبع: جام نیوز

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین