موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل
212094
22 دی 1398
مدارس ابتدایی شهرستان‌های بویراحمد و دنا یکشنبه تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی مدارس ابتدایی، مهدکودک‌ها و پیش دبستانی‌های شهرستان‌های بویراحمد و دنا به دلیل یخ‌زدگی معابر، افت شدید دما و همچنین به منظور رعایت حال مردم و شهروندان امروز یکشنبه در نوبت صبح تعطیل است.

به گزارش کودک پرس ، وحید محمدی تبا اظهار داشت:  سایر مدارس و مقاطع در شهرستان های بویراحمد و دنا از ساعت ۹ صبح با دو ساعت تاخیر دایر خواهند بود.

وی افزود: تمامی ادارات ،نهادها ،شرکت ها دولتی و خصوصی و دیگر سازمان ها در شهرستانهای بویراحمد و دنا و سایر نقاط که برف و برودت هوا منجر به یخ زدگی معابر شده است با ۲ ساعت تاخیر از ساعت ۹ صبح آغاز بکار خواهند کرد.

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شنبه نیز تمامی مدارس ابتدایی و پیش دبستانی های شهرستان های بویراحمد و دنا و همچنین روستاهای شهر دیشموک به دلیل بارش سنگین برف سرما و کولاک شدید امروز شنبه در هر دو نوبت صبح و عصر تعطیل شدند.

بر اساس گزارش ها ارتفاع برف در برخی مناطق همچون جوخانه در شهرستان چرام به بالای ۶۵ سانتی متر رسیده است.

 

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد  تصریح کرد: با عبور این سامانه از امشب کاهش محسوس دما در کهگیلویه و بویراحمد رخ خواهد داد.

ولی بهره مند ابراز داشت: تداوم توده هوای سرد تا پایان هفته در سطح استان پیش بینی می شود.

بهره مند عنوان کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته(جمعه) گرمترین و سردترین نقاط کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب امامزاده جعفر ۱۷.۴ و سی سخت ۴ – درجه سانتی گراد بوده اند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های کهگیلویه وبویراحمد نیز به مردم در مناطق سردسیری استان توصیه کرده از سفرهای غیر ضروری ظرف امروز و فردا یکشنبه پرهیز کنند.

 

محمد نصیری راد تصریح کرد: تردد در محورهای برف گیر از جمله یاسوج – کاکان، یاسوج – سی سخت- و یاسوج باغچه سادات به سرفاریاب بدلیل بارش برف سنگین ، بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.

 

 

 

منبع: ایرنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین