موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
211982
21 دی 1398
داستان‌های جدید محمدرضا سرشار از زندگی پیامبر اکرم(صلی‌الله علیه و آله و سلم)

سه جلد از مجموعه «از سرزمین نور» به قلم محمدرضا سرشار و با تصویرگری محمدحسین صلواتیان از سوی نشر معارف منتشر شد. این آثار به زندگی حضرت محمد(صلی‌الله علیه و آله و سلم) اختصاص دارد.

به گزارش کودک پرس ، مجموعه «از سرزمین نور» شامل داستان‌هایی درباره زندگی نبی مکرم اسلام(صلی‌الله علیه و آله و سلم) است که قرار است در ۱۵ جلد به چاپ برسد. نشر معارف که کار انتشار این اثر را برعهده دارد، اخیراً سه جلد از این مجموعه را شامل «یتیم نظر کرده» داستان زندگی پیامبر(صلی‌الله علیه و آله و سلم)، «آن راز که در کتاب‌ها آمده بود» داستان دیدار عبدالمطلب با امیر یمن و «با من سخن بگو، مادر!» داستان زندگی مادر رسول خدا(صلی‌الله علیه و آله و سلم) روانه کتابفروشی‌ها کرده است.

محمدرضا سرشار، نویسنده این مجموعه، کار نگارش این آثار را از سال ۵۹ با در نظر گرفتن نبود کتاب مناسب برای گروه نوجوان در این زمینه، آغاز کرد. هریک از مجلداتی که ذکر شد، شامل مجموعه داستان‌های کوتاهی هستند که از نظر محتوایی به یکدیگر ارتباط دارند و هریک از زاویه دید جدیدی داستان زندگی پیامبر(صلی‌الله علیه و آله و سلم) را روایت می‌کنند.

در بخش‌هایی از داستان «حلیمه» می‌خوانیم: زنی میانه بالا، لبخند بر لب، به پیشواز حلیمه آمد. اندامش متناسب، و پیشانی‌اش روشن و بلند بود. پوستی صاف و سفید، گونه‌هایی اندک برجسته، و لب‌هایی نازک داشت. در چشم‌های میشی درشت و مهربانش، غمی کهنه، لانه کرده بود.

به او «وقت خوش» گفتم و جواب شنیدم.

نشستم، و آن کنیز نوجوان، برایم یک جام شربت خنک آورد. شربت را که نوشیدم، زن مرا بر سر گهواره برد. نوزادی پوشیده در لباسی سفیدتر از شیر، به پهلو خوابیده بود، و نیمی از صورتش پیدا بود. گونه‌هایی پر، و موهایی سیاه و انبوه داشت.

او را به رو چرخاندم: صورتی دیدم، مانند خورشیدی که بعد از بارانی تند، از پشت ابرهای تیره و انبوه، بیرون آمده باشد. با دیدن او، تپش قلبم تند شد، و همه رگ‌های تنم، به جنبش درآمد. …

نشر معارف سه اثر حاضر را با تصویرگری محمدحسین صلواتیان برای گروه سنی نوجوان منتشر کرده است. علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند به این نشانی مراجعه کنند.

 

 

 

منبع: تسنیم

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین