موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل
209600
02 آذر 1398
طرح “نماد” چیست؟

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از اجرای طرح نماد برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سطح ۴۳۰ مدرسه استان در سال تحصیلی جاری خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، سید مجتبی موسوی با اشاره به اجرای طرح نماد در ۴۳۰ مدرسه استان کرمانشاه در سال تحصیلی جاری، اظهار کرد:امسال این طرح برای یک سوم دانش‌آموزان کرمانشاهی که حدود ۱۱۰ هزار دانش آموز از مجموع ۳۲۵ هزار دانش‌آموز استان را شامل می‌شود، اجرایی خواهد شد.

موسوی گفت: سال گذشته این طرح در ۱۲۹ مدرسه استان کرمانشاه شامل ۶۰ مدرسه در شهرستان پاوه، ۶۶ مدرسه در شهرستان هرسین و شش مدرسه در ناحیه یک شهر کرمانشاه به صورت آزمایشی اجرا شد که با توجه به موفقیت آمیز بودن این طرح، اجرای آن در سطح مدارس بیشتری در برنامه امسال آموزش و پرورش قرار گرفته است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه طرح نماد را طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: در قالب این طرح کنترل و کاهش میزان بروز اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی در جامعه از طریق مدارس دنبال می‌شود.

 

موسوی اضافه کرد: در طرح نماد معلمین، دانش‌آموزان و والدین آنها با شرکت در دوره های آموزشی در برابر آسیب های اجتماعی توانمند می‌شوند و پس از آن نیز در حوالی نوروز دانش آموزان مورد غربالگری قرار خواهند گرفت. به این ترتیب که خود دانش آموز، والدین او و معلمی که بیشترین ارتباط با دانش آموز را دارد در این غربالگری شرکت کرده و با پاسخ دادن به سوالات استانداردی که از طریق سامانه پرسیده می‌شود، وضعیت کلی دانش آموز مشخص می‌شود.

موسوی با بیان اینکه برای اجرای طرح نماد هشت دستگاه و نهاد شامل نهادهای حمایتی، آموزشی و… به کمک آموزش و پرورش می‌آیند، گفت: به عنوان مثال دانش‌آموزی که در ارزیابی‌ها در در معرض فقر شناسایی شود برای دریافت کمک به نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد ارجاع داده خواهد شد.

 

این مسئول ادامه داد: در طرح نماد دانش آموزان و خانواده هایشان از نظر شاخص‌هایی مثل فقر، خشونت، کودک آزاری، خودکشی، اعتیاد، فضای مجازی و… ارزیابی می‌شوند.

 

 

 

منبع: ایسنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین