موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل
209334
25 آبان 1398
عارضه‌ای که از کودکان یک شاگرد تنبل تمام عیار می‌سازد

قصد صحبت از یک عارضه پزشکی را داریم که به راحتی می‌تواند کیفیت تحصیل دانش‌آموزان را تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش کودک پرس ، مهتاب ربانی، متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دومین کنگره اتولوژی، نورواتولوژی و قاعده جمجمه، اظهار کرد: بیشترین جمعیتی که به دنبال عفونت‌های گوش به متخصصان گوش و حلق و بینی، مراجعه می‌کنند، کودکان هستند.

دبیر اجرایی کنگره اتولوژی، نورواتولوژی و قاعده جمجمه با اشاره به شیوع عفونت‌های گوش در کودکان، افزود: شیوع این عفونت‌ها در کودکان زیر ۵ سال بیشتر مشاهده می‌شود؛ البته شیوع عفونت‌های گوش در کودکان به ساختار گوش کودکان ربط دارد.

این متخصص گوش و حلق و بینی ادامه داد: یکی از علل بروز عفونت‌های گوش در کودکان، سرماخوردگی است؛ به طوری که بعد از اینکه کودک دچار سرماخوردگی می‌شود، همزمان و یا با تاخیر دچار گوش درد شده؛ به طوری که پشت پرده گوش دچار التهاب می‌شود و گاهی منجر به پارگی پرده گوش و خروج چرک می‌شود که همین مسئله موجبات نگران والدین را فراهم می‌آورد.

ربانی افزود: مشکلات این قبیل کودکان با مراجعه زودهنگام به پزشک متخصص و پیگیری درمان رفع می‌شود، اما نکته مهم در این بین پیگیری روند درمان عفونت‌های گوش کودکان است که والدین باید دقت کنند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: درمان نشدن عفونت‌های گوش می‌تواند کودک را در همان سنین دچار کم شنوایی کند که همین عارضه باعث می‌شود کیفیت تحصیلی و زندگی کودک دچار افت شود.

 

وی ادامه داد: عدم درمان عفونت‌های گوش در کودکی باعث خواهد شد در بزرگسالی تبدیل به عفونت‌های پیچیده و خطرناک شود که گاهی وقت‌ها فقط با جراحی درمان می‌شود.

 

 

 

 

منبع: فارس

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین