180306
۱۷ مهر ۱۳۹۷
همزمان با آغاز هفته ملی کودک برگزار می‌شود؛

اجرای طرح «دوست من، اتوبوس» در پایانه‌های اتوبوسرانی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اعلام کرد که همزمان با آغاز هفته ملی کودک، طرح «دوست من، اتوبوس» در پایانه‌های اتوبوسرانی و خطوط منتخب سرویس مدارس سطح شهر تهران، اجرا می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، پیمان سنندجی (مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران) از اجرای طرح «دوست من، اتوبوس» در پایانه‌های اتوبوسرانی و خطوط منتخب سرویس مدارس سطح شهر تهران خبر داد.

سنندجی درباره این طرح، گفت: همزمان با آغاز هفته ملی کودک، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در جهت آموزش شهروندی (تهران، شهری دوستدار کودک) در مباحث استفاده بهینه از حمل‌ونقل عمومی، خصوصاً اتوبوس برای کودکان و نوجوانان در رده سنی (۶ تا ۱۲ سال) از تاریخ پانزدهم تا پایان مهر ماه، اقدام به اجرای برنامه‌های متنوع آموزشی ازجمله برپایی ایستگاه فرهنگی در پایانه‌ها و ایستگاه‌های اصلی سطح شهر تهران، دیدار مدیران ارشد و اجرایی سامانه‌ها با کودکان و نوجوانان، توجه به تقویت سرویس‌های اتوبوس مدرسه و… می‌نماید.

وی ادامه داد: از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح، توسعه و ترویج مشارکت اجتماعی، نهادینه کردن مهارت‌های خلاقانه در بین کودکان، آماده‌سازی افکار عمومی به‌ویژه کودکان سنین پایه و نوجوانان  برای ترویج و توسعه استفاده از حمل‌و نقل عمومی، آشنایی با سیستم‌های هوشمند، آشناسازی کودکان با مزایای حمل‌و نقل عمومی و تکریم شهروندی، را می‌توان برشمرد.

سنندجی بیان داشت: در این طرح آموزش‌هایی نظیر: نحوه سوار و پیاده شدن همراه با رعایت نظم، رعایت نظافت در داخل اتوبوس و ایستگاه‌ها، تکریم افراد سالمند، کم‌توان و معلول، احترام به راننده اتوبوس، توجه به نظافت شخصی و شئونات اجتماعی، حفظ و نگهداری از اتوبوس به‌عنوان اموال عمومی جامعه، اهمیت طرح تفکیک در اتوبوس برای راحتی شهروندان، توجه به حریم شخصی یکدیگر، اشاعه فرهنگ نوع دوستی از طریق رعایت ادب اجتماعی و فرهنگ لبخند همشهریان، استفاده از کارت بلیت، نظارت همگانی در ارائه خدمات مطلوب،  آشنایی با حقوق متقابل شهروندی و… ارائه می‌گردد.

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در خاتمه، گفت: در روز آغازین طرح، گروهی از دانش‌آموزان مقطع پیش دبستانی، دبستان و راهنمایی منطقه ۲۰ تهران از ستاد مرکزی شرکت واحد بازدید و با سیستم‌های هوشمند اتوبوسرانی آشنا شدند.

 

 

 

 

 

منبع: ایلنا

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین