175536
۲۱ شهریور ۱۳۹۷

«با کاروان عشق» محور برنامه‌های کانون مساجد استان یزد در ایام محرم

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد گفت: ما در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان به تناسب مأموریت خود در حوزه کودک، نوجوان و خانواده برنامه‌هایی را تحت عنوان «با کاروان عشق» برای مخاطبان در دستور کار داریم.

به گزارش کودک پرس ، حجت‌الاسلام مصطفی گرجی گفت: محرم و عاشورا از جمله واژگانی هستند که ایجاد تحرک در ذهن و قلب و رفتار مخاطبان خود ایجاد می‌کنند.

وی افزود: زمان‌ها و مکان‌ها متأثر از حضور انسان‌ها می‌شوند و به تبع اندیشه و رفتار انسان‌ها است که مکان‌ها و زمان‌ها یا رنگ شرافت به خود می‌گیرند و یا بوی تعفن از آن‌ها به مشام می‌رسد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان یزد اظهار داشت: کربلا و محرم از جمله زمان‌ها و مکان‌هایی هستند که متأثر از اندیشه ناب الهی و رفتار انسانی و خداگونه حضرت امام حسین(علیه‌السلام) شدند و رنگ شرافت و بوی بهشت را به خود گرفتند و از آن زمان تا هماره تاریخ، کربلا و محرم پرشورتر و پرحرارت‌تر مخاطبان را به تأسی از سالار شهیدان به آزادی، آزادگی، گذشت، ایثار، عشق و انسانیت دعوت می‌کند.

گرجی اضافه کرد: هرچند اگر سخن به تکرار هم گفته شود، عاشورا آنچنان سرشار از طراوت و سرزندگی است که اگر هر روز و شب نیز از آن گفت وگو شود، از تازگی و لطفش کاسته نمی‌شود.

 

وی ادامه داد: به قول حفظ «از آستان پیر مغان سر چرا کشیم، دولت در این سرا و گشایش در این در است، یک قصه بیش نیست غم وین عجب، کز هر زبان که می‌شونم نامکرر است»، عاشورا حقیقت قصه غم عشق است که همواره نامکرر است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد درباره فعالیت‌های این مجموعه در ایام محرم هم یادآور شد: ما در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان یزد به تناسب مأموریت خود در حوزه کودک، نوجوان و خانواده برنامه‌هایی را تحت عنوان «با کاروان عشق» برای مخاطبان خود در دستور کار داریم.

 

گرجی گفت: عنوان برنامه‌های اجرایی ما نیز شامل، نشست‌های کاروان عشق به تناسب مخاطب(کودک، نوجوان و خانواده)، شب شعر با عنوان «کاروان عشق»، اجرای تئاتر «کاروان عشق»، سخنرانی و مرثیه‌خوانی نوجوانان و کودکان و همچنین اجرای کاروان دانایی با محوریت «کاروان عشق» است.

 

 

 

 

منبع: دانا

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین