155455
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

کشتی ایران برای نخستین بار سهمیه کامل المپیک جوانان را کسب کرد

آزاد و فرنگی‌کاران نوجوان کشورمان برای اولین بار هر چهار سهمیه ممکن برای حضور در بازی‌های المپیک جوانان در آرژانتین را کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری کودک و نوجوان ، کشتی ایران در سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان در آرژانتین برخلاف سه دوره گذشته توانست سهمیه کامل شرکت در این مسابقات را به دست بیاورد.

هر کشور در هر رشته کشتی آزاد، فرنگی و زنان می تواند از دو کشتی گیر در این مسابقات(با توجه به حضور در رقابت های قاره ای) استفاده کند که نحوه کسب سهمیه کشتی‌گیران در رشته های آزاد و فرنگی به شرح زیر است:

آزاد: ۴۸، ۵۵، ۶۵، ۸۰ و ۱۱۰ کیلوگرم
فرنگی: ۴۵، ۵۱، ۶۰، ۷۱ و ۹۲ کیلوگرم

به این ترتیب با توجه به کسب مدال طلای فرنگی کاران و آزادکاران نوجوانان کشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا در ازبکستان به ترتیب در اوزان ۴۵ و ۹۲ کیلوگرم و ۶۵، ۸۰ و ۱۱۰ کیلوگرم، کشتی ایران چهار ۸سهمیه ممکن المپیک جوانان را بدست آورد. (تیم کشتی آزاد در سه وزن سهمیه دار، صاحب مدال طلا شده که دو وزن توسط کادر فنی برای حضور در این رقابت ها معرفی خواهد شد.)

 

با توجه به تعداد سهمیه ها به صورت ایده آل ۶ کشتی گیر در هر وزن در رقابت های المپیک ۲۰۱۸ نوجوانان، به میدان می روند. ورزشکاران متولدین بین اول ژانویه ۲۰۰۱ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۰۳ میلادی می توانند در این بازی ها حضور یابند.

بازی‌های المپیک جوانان مسابقاتی چندورزشی است که توسط کمیته بین‌المللی المپیک در رده سنی (۱۴ تا ۱۸ سال) برگزار می‌شود. سومین دوره این بازی ها در رشته کشتی روزهای ۲۰ تا ۲۲ مهرماه در بوینس آیرس برگزار خواهد شد.

کشتی ایران در دو دوره برگزاری در سال ۲۰۱۰ در سنگاپور توسط مهران شیخی در کشتی آزاد مدال نقره و یوسف قادریان در کشتی فرنگی مدال برنز و در سال ۲۰۱۴ میلادی در نانجینگ چین توسط محمد رضا آقانیا و کرامت عبدولی در کشتی فرنگی صاحب مدال برنز شده است.

 

 

 

منبع: تسنیم

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

جدید ترین