146493
۲۲ اسفند ۱۳۹۶

آسیب به چشم کودکان در چهارشنبه سوری

در صورت آسیب چشمی کودکان تنها یک پد چشمی مناسب برای جلوگیری از بروز عفونت بر روی چشم قرار دهند و سریعا فرد را به یک مرکز درمان انتقال دهند.

به گزارش خبرگزاری کودک و نوجوان ،  بیشتر آسیب‌های چشمی در چهارشنبه‌سوری جبران‌ناپذیر است.

به مصدومان چشمی و اطرافیان آنها توصیه می‌شود تنها یک پد چشمی مناسب برای جلوگیری از بروز عفونت بر روی چشم قرار دهند و سریعا فرد را به یک مرکز درمان انتقال دهند.

در مراسم چهارشنبه آخر سال چشم بیش از سایر اعضای بدن دچار آسیب می‌شود،به افراد مخصوصا کودکان و نوجوانان که بیشتر در معض خطر هستند و مراقبت کمتری از خود دارند توصیه می‌شود از انجام کارهای خطر آفرین در این روز خودداری کنند اما اگر به دلایلی دچار حوادث ناخواسته در ناحیه چشم شدند توصیه می‌شود از انجام خود درمانی مانند فشار دادن چشم، استفاده از قطره‌های چشمی و غیره خودداری کنند.

به این دسته از افراد و اطرافیان آنها توصیه می‌شود تنها یک پد چشمی مناسب برای جلوگیری از بروز عفونت بر روی چشم قرار دهند و سریعا فرد را به یک مرکز درمان انتقال دهند.

در گذشته که مراسم چهارشنبه سوری به صورت مختصر برگزار می‌شد آسیب‌های چشمی بیشتر شامل سوختگی پوست اطراف چشم، پلک و مژه‌ها بود اما امروزه به دلیل استفاده از مواد منفجره این آسیب‌ها شدت یافته است به گونه‌ای که بسیاری از کودکان و نوجوانان در این روز بینایی خود را از دست می‌دهند.

به دلیل اینکه در ساخت بسیاری از مواد منفجره از فلزات استفاده می‌شود انفجار این مواد موجب برخورد فلزات با چشم موجب پارگی قرنیه و آسیب به شبکیه می‌شود که در بسیاری موارد این دسته از آسیب‌ها غیر قابل درمان هستند.

انفجار مواد محترقه و برخورد اجزای آن به چشم ممکن است موجب پارگی قرنیه و بروز آب مروارید در فرد شود.

زمان ارجاع مصدوم به مراکز درمان در نحوه درمان و پاسخگویی آن نقش بسزایی دارد، خاطرنشان کرد: هر چه فرد در فاصله طولانی‌تری از زمان حادثه به مرکز درمان منتقل شود احتمال بهبود و درمان کاهش می‌یابد.

 

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین