موقعیت فعلی شما : خانه/اجتماعی و حوادث/اخبار
145885
۲۰ اسفند ۱۳۹۶

والدین فرزندان خود را در جشنها و شادی‌ها همراهی کرده و مواظب سلامتی آنان باشند

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نوشت: والدین فرزندان خود را در جشنها و شادیها همراهی کرده و مواظب سلامتی آنان بوده و فرزندان خود را نسبت به عواقب خطرناک بازی با مواد منفجره و آتش‌زا آگاه کنند.

به گزارش خبرگزاری کودک و نوجوان، سرهنگ مراد مرادی در یادداشتی به مناسبت ایام پایانی سال نوشت: در روزهای پایانی سال همه در حال آماده شدن برای نوروز هستند؛ از خانه تکانی گرفته تا خرید لباسهای نو و تصمیم به تغییر برخی از رفتارهای ناهنجار اما در چهارشنبه آخر سال برخی از نوجوانان و جوانان به خاطر رفتارهای غیر مسئولانه و غیر عاقلانه، سال نو را برای خود و اطرافیان تلخ می کنند و متاسفانه هر سال در چهارشنبه آخر سال شاهد مجروح شدن تعدادی از شهروندان و گاهی از دست دادن جان آنان هستیم.

امیدوارم با هوشیاری و مشارکت همه شهروندان برای امنیت چهارشنبه آخر سال و توجه به توصیه های زیر، نوروز همراه با سرور و شادی را داشته باشید و در آستانه سال نو با آموزش و کنترل فرزندان خود، از وقوع حوادث ناگوار پیشگیری نماییم. پدر و مادر گرامی، فرزندان خود را در جشنها و شادیها همراهی نموده و مواظب سلامتی آنان بوده و فرزندان خود را نسبت به عواقب خطرناک بازی با مواد منفجره و آتشزا آگاه کنیم.

با تفریحات ناسالم و ترقه بازی موجب ترافیک و شلوغی خیابانها نشویم. صدای ناشی از انفجار برای نوزادان، خانمهای باردار، بیماران و سالمندان بسیار خطرناک است. در صورت اطلاع از خرید و فروش و توزیع مواد آتش زا مراتب را به مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهیم. از نگهداری مواد آتش زا و تهیه و ساخت وسایل آتش بازی دستی توسط فرزندانمان خودداری نموده و نظارت بر موضوع را جدی بگیریم.

مراقب رفتارهای خطرناک و ناهنجار افراد بوده و در صورت لزوم مراتب را به واحدهای گشتی نیروی انتظامی و یا پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید. شهروندان عزیز در روزهای نزدیک به سال نو، بیش از پیش با درایت و عقلانیت قبل از هر کاری به عواقب آن بیاندیشند و رفتارها و تصمیمهای مسئولانه داشته باشند.

 

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جدید ترین