موقعیت فعلی شما : خانه/ آرشیو

نوجوانان شعر سپید را بیش از دیگر قالب‌ها دوست دارند

مریم اسلامی شاعر کودک و نوجوان شاعر معتقد است برای این که بتوان روی مخاطب تأثیر گذاشت باید از دو عنصر مهم اندیشه و عاطفه که هم در تاثیرگذاری مخاطب و هم در سرایش شعر نقش مهمی دارد، بهره برد.

واکنش کاربران توییتر به شهادت کودک ۵ ساله فلسطینی

شامگاه گذشته عائشه اللولو دختر ۵ ساله فلسطینی که برای درمان تومور مغزی به تنهایی به کرانه باختری سفر کرده بود جان خود را از دست داد.

خاله نرگس بخاطر دعای فرج و صلوات بازخواست می‌شود!

آزاده آل ایوب معروف به خاله نرگس سالیان زیادی در کسوت مجری برنامه‌ای برای گروه سنی کودک و نوجوان اجرا می‌کرد که اتفاقا این برنامه با استقبال چشمگیر مخاطبان همراه شده و به عنوان یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون شناخته شد.

مرگ نوجوان ۱۶ ساله در بازداشتگاه مرز مکزیک

پس از گذشت یک هفته از مرگ کودک ۲ ساله در بازداشتگاه مرز مکزیک با مرگ کودکی دیگر در این منطقه شمار جان باختگان در بازداشتگاه‎های مرزی به ۵ نفر رسید.

اعضای بدن کودک ۱۰ ماهه‌ مهابادی اهداء شد

مسئول واحد اهدای عضو بیمارستان امام خمینی شهرستان مهاباد گفت: اعضای بدن کودک مرگ مغزی در مهاباد اهداء شد.

آیا می‌توان از پدر هم شکایت کرد

بابایی در ارتباط با اینکه اگر پدر به‌عنوان کودک‌آزار باشد؛ می‌گوید: هیچ فرقی نمی‌کند، قانون به‌نوعی مسئولیت را متوجه پدر نیز می‌کند کودک توسط هر شخصی که مورد آزار قرار گیرد قانون مصداق است، قانون حمایت از خانواده ماده چهار صراحتاً درج‌شده است که هرگونه صدمه، آزار، اذیت و شکنجه جسمی و روح کودکان و نادیده گرفتن سلامت و بهداشت روانی و جسمی، ممانعت از تحصیل آن‌ها جرم به شمار می‌رود.

نقش خانواده را در پیشگیری از سوء‌استفاده جنسی از کودکان

سال‌هاست که گاهی خبر آزار‌های جنسی کودکان در مدرسه، خانه، خیابان و کوچه‌ها می‌آید و می‌پیچد و با اعدام و زندانی‌شدن آزارگر، پرونده هم بسته می‌شود. حالا آن کودک می‌ماند و روح زخمناکش.

معلم مهدکودک باعث سقوط کودک ۲ ساله شد

اقدام احمقانه معلم مهدکودکی در قزاقستان در ایستاده نگه داشتن یک کودک روی لبه پنجره موجب سقوط این کودک از طبقه دوم به پایین شد.

جانشین مرکل از ممنوعیت حجاب حمایت کرد

رئیس حزب مسیحی دمکرات آلمان از ممنوعیت حجاب دختران در مهد کودک ها و مدارس حمایت کرد.

کودک چینی از قعر چاه نجات یافت

کودک چینی از قعر چاه نجات داده شد.

جای خالی موزه تخصصی کودک در شهر

آغاز هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها بهانه ای است تا به ارزیابی و بررسی میزان توجه این حوزه به آموزش و معرفی تاریخ و تمدن کشور و منطقه به کودکان بپردازیم.

پلیس با جدیت لایحه اجباری شدن استفاده از صندلی کودک را دنبال می‌کند

رئیس پلیس راهور کشور از جدیت پلیس برای تصویب لایحه اجباری شدن صندلی کودک در خودروها خبر داد و گفت: مجلس باید هرچه سریعتر این لایحه را تصویب کند.

جشن سراسری «روزه اولی ها» ویژه اعضای خواهر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور

جشن روزه اولی ها ویژه دختران اعضای کانون های مساجد عصر امروز با تکریم و تجلیل نخبگان علمی کودک و نوجوان مساجد کرمانشاه برگزار شد.

تدوین طرح‌ها و برنامه‌های دولت برای ارتقای حقوق کودک و احترام به شخصیت نسل آینده‌ساز جامعه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان نگاه مترقی در اصلاح قوانین و تدوین برنامه‌های ارتقای حقوق کودک را بیان‌گر اراده جدی دولت تدبیر و امید برای تحقق سیاست‌های نظام در برنامه ششم توسعه عنوان‌کرد.

پرویز پرستوی تولد خالق کلاه قرمزی را تبریک گفت

پرویز پرستویی، در پستی اینستاگرامی و با اشتراک یک عکس قدیمی از ایرج طهماسب در کنار چهره امروز او، تولد خالق کلاه قرمزی را تبریک گفت.